Denní nárůst nových případů covidu v Praze se drží pod padesátkou

Denní nárůst nových případů koronaviru v Praze se druhý den drží pod padesátkou. Za uplynulých 24 hodin přibylo 47 pozitivních testů, o tři více než ve středu. V úterý to bylo rekordních 101 případů. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 3092 lidí, z nichž 2118 se už vyléčilo a 104 zemřelo.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Vyplývá to z dat pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Kvůli situaci dnes zasedala bezpečnostní rada hlavního města. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) po jednání řekl, že situace v metropoli se po skokovém zvýšení počtu nemocných z pondělka na úterý opět ustálila a bezpečnostní rada se znovu v pondělí sejde jen za předpokladu, že se přírůstky opět významněji zvýší.

Podle šéfky pražské hygienické stanice Zdeňky Jágrové je Prahu potřeba hodnotit podle jiných kritérií než menší města. "To podstatné, což je komunitní šíření, kde nezjistíme původ nákazy, se nám stále daří držet kolem 20 procent," uvedla. Dodala, že hygienici od počátku počítají s tím, že opět zavedou povinnost nosit roušky kromě metra i v povrchové MHD, ovšem až po skončení horkých dní. "Pokud nenastane nějaká katastrofa, tak rozhodně o tom v srpnu neuvažujeme," řekla.

Nyní v Praze platí povinnost nosit roušky v metru, v nemocnicích a v nepobytových zdravotnických zařízeních, tedy například v lékárnách nebo v čekárnách u lékaře.

V metropoli bylo nedávno velké ohnisko nákazy v hudebním klubu Techtle Mechtle. V souvislosti s ním hygienici evidují 165 nakažených, řekla dnes Jágrová v rozhovoru pro DVTV. Dodala, že v metropoli jsou aktuálně dva hospitalizovaní pacienti na umělé plicní ventilaci. Nemocní jsou podle dřívějšího vyjádření Jágrové hlášeni také v souvislosti s příměstskými tábory nebo tábory, které byly mimo území Prahy, ale účastnily se jich pražské děti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Testy na covid-19 musí zlevnit. Výsledek by měl být do 24 hodin, žádají…

12.08.2020 14:15 Aktualizováno Testy na covid-19 se musejí podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) zlevnit. Jejich cena by se…

Česko je v počtu sebevražd nad světovým průměrem. Během pandemie riziko…

12.08.2020 12:53 Česká republika je dlouhodobě nad světovým průměrem v počtu sebevražd. V roce 2018 si vzalo život…

V Moravskoslezském kraji přibylo 35 lidí s koronavirem, nákaza zasáhla i…

12.08.2020 09:42 V Moravskoslezském kraji přibylo v úterý 35 lidí nakažených koronavirem. Je to více než v pondělí.…

Nárůst případů covidu v ČR se v úterý zdvojnásobil, přibylo jich 288

12.08.2020 07:55 Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku se v úterý oproti pondělí zdvojnásobil,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama