Devět pracovníků pardubické kardiologie se nakazilo koronavirem

Onemocnění COVID-19 se potvrdilo u devíti pracovníků kardiologického oddělení nemocnice Pardubice, jedním z nich je lékař. Novinářům to dnes večer řekl generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. Oddělení funguje v omezeném provozu, dodal. Jak se nákaza na kardiologii rozšířila, není zatím jasné. Nemocnice na takzvaném trasování spolupracuje s krajskými hygieniky.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři
doporučujeme

"Režim oddělení je v nouzovém systému, zajišťujeme na polovině kapacity urgentní péči, výrazně je omezena kapacita standardní lůžkové péče," uvedl Gottvald.

Na kardiologickém oddělení pracuje asi 150 zaměstnanců, z toho 32 lékařů, další jsou sestry a pomocný personál. Podle Gottvalda personál, který se o pacienty stará, dodržuje všechna nařízení ministerstva zdravotnictví ohledně používání ochranných pomůcek, aby se minimalizovalo šíření nákazy.

V pardubické nemocnici byl ošetřeni i pacienti, u nichž se potvrdila nákaza koronavirem. Na odděleních se testuje personál, ochranné prostředky zatím postačují. "Bohužel, nákaza se šíří velmi rychle a je mnoho nemocných, kteří jsou bez příznaků. Diagnostika nákazy je velmi problematická," uvedl Gottvald.

Režim karantény platí pro celé kardiologické oddělení, všichni zaměstnanci se postupně testují. Zajištěna je péče o pacienty s akutním infarktem a další urgentní případy. "Personál, který byl při vyšetření negativní, je v karanténě a musí používat respirátory FFP3. Podle opatření ministerstva zdravotnictví mohou pracovat," řekl Gottvald.

V Pardubickém kraji je v současnosti 101 potvrzených případů nemoci COVID-19, od pondělí počty nemocných stouply o 24, což je zatím nejvíc od prvního krajského výskytu 10. března. V současnosti je na infekčním oddělení pardubické nemocnice hospitalizováno šest lidí s nemocí COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Testy na Dole Darkov odhalily zatím šest pozitivních lidí

03.06.2020 11:32 Mezi vzorky, které hygienici odebrali v úterý při plošném testování zaměstnancům na Dole Darkov…

V úterý přibylo v Česku nejvíce nakažených za 9 dní

03.06.2020 09:55 V úterý přibylo v České republice 62 nakažených koronavirem, což je nejvíce za posledních devět dní…

Desetina lidí si užívání léků na předpis si během covidu v ČR upravila

03.06.2020 09:27 Téměř každý desátý uživatel léků na předpis v Česku si během koronavirové krize upravil bez…

Roman Prymula ministrem zdravotnictví? Hamáček by rád vyměnil Vojtěcha

03.06.2020 09:20 Výměna ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by byla namístě, mohl ho nahradit jeho…

Související:

Právě se děje

Další zprávy