Dodavatel testů pro školáky zaplatil jejich první dodávku

Společnost Tardigrad International Consulting, která vyhrála soutěž na dodávku antigenních testů pro školáky, již objednala a zaplatila první dodávku testů. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělila majitelka firmy Monika Jírovcová. Odmítla, že by její firma nesplnila podmínky tendru ministerstva vnitra.

Testy na přítomnost koronaviru
doporučujeme

Výběr vítěze dnes kritizoval Andrej Babiš (ANO), tendr a firmu podle něj doprovází nejasnosti. Požaduje, aby byla zakázka zrušena a testy nakoupila Správa státních hmotných rezerv. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) rozhodnutí úřadu hájí.

Ministerstvo vnitra v pátek oznámilo, že antigenní testy pro testování ve školách bude dodávat právě firma Tardigrad International Consulting. Podle úřadu byla společnost jediná, která splnila jak formální podmínky, tak požadavky na cenu a na schopnost dodat požadované množství testů včas. Ministerstvo z tendru vyloučilo společnost Chironax, která předložila lepší cenu. Podle Hamáčka se tak stalo kvůli varování tajné služby BIS, že je firma Chironax napojena na stíhané osoby. Server Aktuálně.cz uvedl, že společnost má blízko ke stíhanému lobbistovi Tomáši Horáčkovi.

Server Seznam Zprávy uvedl, že ministerstvo vnitra požadovalo dodávku minimálně 914.680 kusů testovacích sad, a to nejpozději do 25. února, což vítěz tendru Tardigrad International Consulting nezaručil. Jírovcová v tiskové zprávě uvedla, že firma všechny podmínky tendru splnila.

První milion testů je připravena dodat 28. února. "Vzhledem k rychlosti zakázky je objednána a už i zaplacena první dodávka v počtu 1,000.350 testů v celkem 2223 kartonech," uvedla. Dodala, že nyní dojednává záležitosti potřebné pro celní odbavení, dodávky kamiony na letiště nebo časový termín pro charterový let.

Firma je kritizována, že v obchodním rejstříku nezveřejňuje povinné údaje. "Tardigrad byl založen už v roce 2016, od té doby podáváme daňová přiznání. Jejich nezveřejnění v rejstříku je naše chyba. I když údaje nezveřejňuje podle odhadů minimálně polovina českých firem, my budeme mezi těmi, kteří danou věc plní," uvedla Jírovcová. To, že výkazy v rejstříku nejsou, firma podle ní napraví obratem.

Dodala, že informace o produktech a službách firmy lze nalézt na jejich webu. Společnost se podle ní specializuje na přepravu zdravotnického materiálu ve striktně kontrolované teplotě a za čtyři roky své existence odbavila stovky zakázek, a to i pro české zdravotnické subjekty.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Před užíváním ivermektinu varuje i jeho výrobce. Odpovědnost ponesou sami…

03.03.2021 22:00 Aktualizováno Ačkoliv je ivermektin mnohými považován za nadějný svatý grál v boji s koronavirem, podle jeho…

Firmy dnes musí začít testovat. Odmítajícím zaměstnancům hrozí až 50 tisíc…

03.03.2021 22:00 Aktualizováno Firmy nad 250 zaměstnanců musejí dnes začít s jejich testováním, zaměstnanci mají povinnost se mu…

Blatný odmítl vakcínu Sputnik V. Lidé nad 65 let se budou registrovat od…

03.03.2021 21:59 Aktualizováno Není důvod shánět neregistrované vakcíny, neboť pojišťovny by jejich aplikaci nemohly proplácet,…

Neotestovaný zaměstnanec může dostat i výpověď. Lidé na home office se…

03.03.2021 21:59 Aktualizováno Pokud se zaměstnanec odmítne testovat na covid-19, nesmí mu zaměstnavatel umožnit vstup na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama