Domov v pražské Michli eviduje šest zemřelých seniorů a další nakažené

V Praze zemřelo šest klientů z domova pro seniory v Michli, kde se objevila nákaza covid-19 způsobená koronavirem. Další desítky jich jsou nakaženy. ČTK to sdělil zdroj z magistrátu, který je dobře obeznámený se situací.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Důchodci
doporučujeme

Pražští radní dnes rozhodli, že magistrát věnuje domovu 500.000 Kč jako dar. Peníze budou určeny na mzdy personálu. Magistrát nyní shromažďuje informace také z dalších sociálních zařízení a následně připraví systém dotací. V Praze se nákaza vedle michelského domova objevila také v domově na Chodově, který zřizuje hlavní město.

V michelském domově je podle informací ČTK nyní nakaženo 36 seniorů. V tomto týdnu budou otestováni všichni klienti, kteří dosud test nepodstoupili, což se bude týkat 32 lidí.

Na boj s koronavirem dostane domov od města peníze. "Nám velmi záleží na tom, aby to zařízení udrželo provoz i přes značný výpadek v příjmech. Domov je soukromým zařízením, které nemá jiné dotace či granty z veřejných prostředků," řekla po jednání vedení města radní Milena Johnová (Praha Sobě).

Prostředky, které domov od hlavního města dostane, jsou určeny na mzdové výdaje. V domově je nyní zhruba polovina z obvyklého počtu klientů, přitom domov je závislý na platbách za služby. Domovu schválila mimořádný příspěvek také radnice Prahy 4, a to 50.000 korun.

Magistrát nyní sbírá informace z ostatních domovů a zařízení sociální péče. Shromážděná data mají podle Johnové mapovat situaci jednotlivých zařízení a město následně na jejich základě připraví grantový program a pomůže jim vyrovnat se s navýšenými výdaje v souvislosti s koronavirem.

Nákaza se v uplynulých týdnech v hlavním městě objevila kromě domovů na Chodově a v Michli také mezi seniory v Thomayerově nemocnici v Krči a v Nemocnici sv. Alžběty Na Slupi. Několik seniorů zemřelo, další jsou v karanténě.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V nouzovém stavu klesl počet testů na HIV

07.06.2020 11:23 Kvůli koronavirové nákaze a nouzovému stavu ubylo v Česku v březnu a dubnu testování na AIDS.…

Poměr nakažených koronavirem k testovaným v sobotu stoupl

07.06.2020 09:55 Poměr nakažených koronavirem k počtu testovaných v sobotu v ČR stoupl na 1,9 procenta. Je to…

Rychlotesty na covid-19 zůstanou lékařům pro testování zájemců

06.06.2020 11:13 Rychlotesty na covid-19, které zjišťují protilátky, zůstanou lékařům pro testování zájemců. Mohou…

Na Dole Darkov začala další část plošného testování zaměstnanců

06.06.2020 10:11 Na Dole Darkov společnosti OKD v Karviné, kde je ohnisko koronaviru, dnes začala další část…

Související:

Právě se děje

Další zprávy