FN Ostrava sesadila přednostu Dvořáčka neoprávněně, rozhodl soud

Odvolání přednosty Ústavu soudního lékařství Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) Igora Dvořáčka z funkce před dvěma lety bylo neplatné. V pondělí o tom nepravomocně rozhodl soud. Dvořáček letos na jaře dosáhl u soudu toho, že se mohl do nemocnice vrátit zatím jako řadový lékař. Díky verdiktu soudu má ale šanci znovu nastoupit i do vedoucí funkce.

Ilustrační foto
doporučujeme

Z pozice přednosty Ústavu soudního lékařství odvolal Dvořáčka před dvěma lety tehdejší ředitel ostravské fakultní nemocnice Evžen Machytka společně s tehdejším děkanem Lékařské fakulty Ostravské univerzity Pavlem Zončou. Dvořáček žádal, aby soud jeho výpověď z pracovního poměru i odvolání z funkce prohlásil za neplatné. Letos na jaře uspěl s žalobou na neplatnost výpovědi, tento týden vyhrál u soudu také ve sporu o neplatnost odvolání.

Pondělní verdikt soudu je nepravomocný, nemocnice se vůči němu může odvolat. "Čekáme na rozsudek, pak zvážíme další postup," řekla webu idnes.cz mluvčí zařízení Petra Petlachová.

Server připomíná, že stejný soudní spor nedávno vyhrála i Dvořáčkova manželka Jana, kterou Machytka se Zončou před dvěma lety odvolali z funkce přednostky ústavu patologie. Zatímco Dvořáček už se do nemocnice vrátil, jeho manželka na místo stále čeká, přestože rozsudek v jejím případu je od ledna pravomocný. Nemocnice jí sice nabídla místo, to ale neodpovídalo jejímu vzdělání, což potvrdila i odborná společnost. Dvořáček a jeho manželka se podle něj s nemocnicí soudí o náhradu mzdy za dobu, kdy jim vedení nemocnice neumožnilo pracovat. Část peněz už nemocnice Dvořáčkové vyplatila.

Odvolání Igora Dvořáčka z čela Ústavu soudního lékařství bylo jednou z několika významných personálních změn po nástupu ředitele ostravské fakultní nemocnice Machytky do funkce v únoru 2018. Po Machytkově příchodu funkci nečekaně opustil přednosta chirurgické kliniky Igor Penka, přednosta interní kliniky Arnošt Martínek a přednosta gynekologicko-porodnické kliniky Ondřej Šimetka. Proti změnám se ohradili zaměstnanci, odbory, studenti i politici. Machytka, který ve vedení nemocnice vystřídal odvolaného Svatopluka Němečka, nakonec na ředitelskou funkci v říjnu 2018 rezignoval.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hygienici opakují testy na covid v prachatické firmě, výsledky by mohly…

06.08.2020 18:48 Aktualizováno Jihočeští hygienici dnes zahájili opakované testování zaměstnanců prachatické firmy Intica Systems,…

V Praze se přírůstek nakažených covidem třetím dnem drží přes 50

06.08.2020 18:42 Třetí den po sobě se denní přírůstek nakažených koronavirem v Praze drží kolem padesátky. Za…

Ve středu přibylo v Česku 241 nových případů covidu-19

06.08.2020 18:20 Aktualizováno Denní přírůstek potvrzených případů nemoci covid-19 se tento týden v Česku dál drží nad dvěma…

Druhá vlna testů v nemocnici Trutnov odhalila jeden případ covidu

06.08.2020 14:46 Druhá vlna testování téměř 330 zdravotníků a pacientů krajské nemocnice Trutnov na nákazu covid-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama