Graf chytré karantény: V Moravskoslezském kraji přibylo 22 nakažených koronavirem

V Moravskoslezském kraji přibylo 22 lidí nakažených koronavirem. Největší problémy přetrvávají na Frýdecko-Místecku. V regionu se nakazilo celkem 4554 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Ivo Vondrák
doporučujeme

"Bohužel problematický zůstává okres Frýdek-Místek, který dlouhodobě neklesá, na rozdíl od okresů jako Nový Jičín, Opava a Ostrava. V Ostravě se včera (v neděli) dokonce dočkali po dlouhé době nulového přírůstku nově nakažených. Výrazně se zlepšuje také situace v nemocnicích. Je ale třeba dodat, že byl víkend a ten je vždy trochu zavádějící," uvedl ke statistice Vondrák. Podle zveřejněných údajů je v regionu aktuálně 1143 nemocných, 3328 lidí se z nákazy již vyléčilo a 83 jich v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Hospitalizováno je nyní 45 nemocných.

Data a údaje o nemocných se dlouhodobě z různých zdrojů liší, důvodem jsou rovněž odlišné způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava eviduje 4229 pozitivně testovaných. Hygienici data o nemocných vykazují, až když s nimi ukončili epidemiologické šetření. Statistika ministerstva zdravotnictví v regionu k dnešku udává 4565 nemocných od počátku pandemie.

Ředitel Domova pro seniory Havířov Milan Dlábek dnes ČTK řekl, že z testů, které se v zařízení dělaly minulý týden, má zpět zatím zhruba 40 procent. Všechny výsledky jsou negativní. Testy podstoupilo zhruba 140 klientů a zaměstnanců. Šlo o klienty z traktu A ve středisku Luna, v této části zařízení se nákaza dosud neobjevila. Testy absolvovali také zaměstnanci pomocných provozů jako kuchyň či prádelna. V domově, který má dvě střediska - Helios a Luna, se dohromady nakazilo zhruba 25 lidí, dva senioři nákaze podlehli.

V kraji platí zvýšená protiepidemická opatření, jako povinnost roušek v budovách i hromadné dopravě. Výjimkou je okres Bruntál, kde uvnitř lidé roušky mít nemusí, nasadit si je musí jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Restaurace a bary smí fungovat pouze do půlnoci a na umělé koupaliště nemůže více než 500 lidí najednou, opět s výjimkou Bruntálska. Zpřísněná opatření platí i v celé zemi, ve většině případů jsou mírnější než moravskoslezská krajská opatření. Krajští hygienici v pátek uvedli, že opatření zůstávají v platnosti beze změny, neboť nadále odpovídají stávající epidemiologické situaci v regionu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V pátek přibylo v Česku 2111 případů covidu, za sobotu zatím 1024

19.09.2020 19:15 Aktualizováno V Česku přibylo v pátek 2111 potvrzených případů nákazy koronavirem. Je to zhruba o tisícovku méně,…

V Praze přibylo za sobotu 168 případů koronaviru, o polovinu méně než v…

19.09.2020 18:53 V Praze přibylo za uplynulých 24 hodin 168 potvrzených případů koronaviru. Tento týden, kdy denní…

Novou verzi eRoušky si stáhlo v pátek 240 tisíc lidí

19.09.2020 15:48 Novou verzi mobilní aplikace eRouška, která je uživatelům k dispozici od pátku a má je upozornit na…

Český registr dárců kostní dřeně se plní. Dnes byl zapsán 100 tisící…

19.09.2020 13:49 Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) má už 100.000 dobrovolníků, kteří jsou připraveni darovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama