Hygienici navrhnou zrušení zbylých opatření na Kutnohorsku

Hygienici na pátečním jednání krizového štábu Kutné Hory navrhnou zrušení zbylých mimořádných opatření kvůli koronaviru. Důvodem je zlepšující se situace, další nakažení nepřibývají a stoupá počet uzdravených, řekla dnes ČTK mluvčí krajské hygienické stanice Dana Šalamunová.

Ilustrační foto
doporučujeme

Na Kutnohorsku už lidé nemusejí nosit roušku do vnitřních veřejných prostor, dál ale platí například zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory.

Za víkend podle Šalamunové přibyly v souvislosti s ohniskem v Církvici na Kutnohorsku dva případy a v pondělí ani dnes nikdo. Celkem tak bylo potvrzeno 55 nakažených, z toho deset lidí je už uzdravených. Druhé místo se zvýšeným výskytem nemocných odhalili středočeští hygienici v Čečelicích na Mělnicku. I tam se situace uklidňuje a dnes nepřibyl žádný další nakažený. Je jich tak nadále 15.

Koronavirus se objevil počátkem měsíce v církvické pobočce firmy HR Partner CZE, její provoz byl uzavřen. Původně bylo nakažených 13, pak začali přibývat další. Onemocněli také tři lidé na kutnohorském pracovišti firmy Foxconn.

Vzhledem k minimu nových případů lidé na Kutnohorsku od pátku nemusejí nosit roušky ve vnitřních veřejných prostorech a zrušena byla také veškerá omezení počtu účastníků hromadných akcí. Nošení roušek je ale nadále povinné ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb. V platnosti zůstává také zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory. Pokud by příznivý trend vydrží, navrhnou hygienici zrušení těchto zbylých opatření.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve středu přibylo téměř 300 nově nakažených koronavirem

13.08.2020 12:49 Aktualizováno Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku od začátku epidemie přesáhl 19.000. Ve středu…

Testy na covid-19 musí zlevnit. Výsledek by měl být do 24 hodin, žádají…

12.08.2020 14:15 Aktualizováno Testy na covid-19 se musejí podle Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) zlevnit. Jejich cena by se…

Česko je v počtu sebevražd nad světovým průměrem. Během pandemie riziko…

12.08.2020 12:53 Česká republika je dlouhodobě nad světovým průměrem v počtu sebevražd. V roce 2018 si vzalo život…

V Moravskoslezském kraji přibylo 35 lidí s koronavirem, nákaza zasáhla i…

12.08.2020 09:42 V Moravskoslezském kraji přibylo v úterý 35 lidí nakažených koronavirem. Je to více než v pondělí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama