Hygienici se chystají na návrat roušek

Pražská hygiena se chystá na plošný návrat roušek. Ty by měly být plošně zavedeny v hromadné dopravě, jakmile to počasí dovolí. Na tiskové konferenci to uvedla ředitelka Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová.

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

Ministerstvo zdravotnictví dnes na tiskové konferenci představilo semafor, který mapuje, jak jsou koronavirem zasaženy jednotlivé části Česka. Podle Jágrové bude výskyt viru v Praze vždy vyšší než v ostatních částech.

Dodala, že Praha je nyní téměř na hranici mezi zeleným a žlutým stupněm, denně přibývá průměrně 56 nově nakažených a podobně je na tom i Středočeský kraj.

Podle ní lidé zapomínají na bezpečnostní opatření, a proto by se Praha měla připravit na návrat roušek. Ty se budou povinně nosit v celé MHD, nejen v metru, jak je tomu nyní.

Kdy přesně se roušky vrátí ale nesdělila. "Nemůžu zatím přesně říct, kdy to bude, jestli už třeba 2. září nebo později," uvedla hygienička. Popřela naopak, že by se opět plošně zavíraly školy. 

K tomu podle ní zřejmě nedojde. "Asi by to ale šlo udělat stejně jako v případech jiných epidemií. Nakažený žák půjde do izolace, jeho soused z lavice do karantény a zbytek třídy bude mít upravený režim," vysvětlila. 

V praxi by to znamenalo, že taková třída by měla například posunuté časy přestávek a na hromadná místa, jako jsou školní jídelny, by žáci ze třídy, kde se objevil někdo nakažený, chodili jako poslední.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemocnice v ČR mají problém. Dochází lék remdesivir na těžké formy covidu…

28.09.2020 13:22 Nemocnicím v Česku dochází lék remdesivir na těžké formy nemoci covid-19. Uvedl to dnes Český…

Prymula vyloučil italský scénář. Pro nová opatření hledá inspiraci v cizině

28.09.2020 10:35 V první polovině září padl rekord v denním nárustu nákazy covid-19, kdy počet překročil hranici…

Covid: Počet nově nakažených v ČR nadále stoupá, ve vážném stavu je 181…

28.09.2020 07:26 Počet nově nakažených koronavirem za 27. září byl největším nedělním nárůstem v Česku od začátku…

Hamáček řekl, kdy zváží vyhlášení mimořádného stavu

27.09.2020 22:14 Aktualizováno Stát zatím zvládá situaci kolem nemoci covid-19 standardními prostředky, pokud by však došlo k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama