Hygienici v Praze za poslední den odhalili 67 případů koronaviru +MAPA

Hygienici v Praze za posledních 24 hodin odhalili 67 případů nemoci covid-19, mírně více než o den dřív. V hlavním městě se dosud nakazilo 4422 lidí, 3210 se vyléčilo a 107 zemřelo.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Údaje k dnešním 18:00 na webu zveřejnila pražská hygienická stanice. Epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula dnes uvedl, že za samotný pátek v Praze přibylo 129 případů koronaviru.

Hygienická stanice v pátek večer oznámila nárůst v Praze za 24 hodin o 61 nakažených, v předchozích dvou dnech se přírůstky pohybovaly nad 70 případy. Čísla pražských hygieniků se liší od údajů ministerstva zdravotnictví, protože nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

Podle Prymuly je šíření covidu-19 v hlavním městě otázkou sportovních klubů i zdravotnických zařízení a řady dalších malých ohnisek. "Je potřeba zdůraznit, že i ten velký záchyt v Praze jsou kontakty původně pozitivně testovaných," řekla v České televizi (ČT) hlavní hygienička Jarmila Rážová. Doplnila, že nízké počty nakažených jsou v hlavním městě mezi seniory, kteří jsou z hlediska nemoci rizikovější.

Z deseti pražských městských částí se dosud nejvíc lidí nakazilo z Prahy 4, víc než tisíc. Nejvýrazněji nemoc zasáhla obyvatele Prahy 1, kde na 100.000 lidí připadá zhruba 488 případů. V průměru za celé hlavní město je na 100.000 obyvatel téměř 338 infikovaných.

Praha je i v tomto týdnu v semaforu ministerstva zdravotnictví zelená spolu s Frýdecko-Místeckem, koronavirus se zde tedy vyskytuje, ale nepřenáší se v komunitě. Podle hygieniků v těchto regionech nyní nemoc nezasahuje zranitelné skupiny obyvatel a nerostou počty hospitalizovaných. V ostatních okresech je riziko šíření nemoci nulové nebo zanedbatelné, v semaforu jsou bílé.

Podle čísel ministerstva zdravotnictví bylo v Praze od březnového počátku šíření koronaviru v Česku prokázáno 4806 případů nákazy a za posledních sedm dní připadá na 100.000 obyvatel zhruba 36 nově potvrzených nemocných. Vyšší je toto číslo na severním Plzeňsku, Kolínsku a Uherskohradišťsku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel první český lékař s covidem. Počty nakažených zdravotníků prudce…

21.09.2020 13:58 V České republice zemřel první lékař nakažený novým typem koronaviru. Upozornil na to prezident…

O rezignaci Vojtěcha se píše v zahraničí: Politické zemětřesení, Babiš…

21.09.2020 13:35 Aktualizováno Rekordní přírůstky počtu případů koronaviru v Česku i neshody s premiérem Andrejem Babišem vedly…

Vědci z VUT Brno vymysleli kloubní náhrady na míru, chtějí získat patent

21.09.2020 11:58 Kloubní náhrady na míru, které minimalizují zásah do organismu pacienta, vymysleli výzkumníci z…

Ministerstvo zdravotnictví podle Babiše povede Prymula

21.09.2020 11:28 Aktualizováno Novým ministrem zdravotnictví se stane vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama