Iniciativa COVID19CZ končí, aktivity pro chytrou karanténu převzalo ministerstvo

Iniciativa představitelů technologických firem pro boj s koronavirem pod názvem COVID19CZ ukončila svou činnost. Její aktivity pro chytrou karanténu včetně aplikace eRouška a vzpomínkových map převzalo ministerstvo zdravotnictví. Dodavatelem a realizátorem chytré karantény 2.0 se stala státní firma NAKIT.

ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

COVID19CZ to uvedl v tiskové zprávě. "Přišli jsme s řešeními, která jsou unikátní a málokde jinde ve světě vznikla na dobrovolné bázi. Můžeme na sebe být pyšní. Jenže v tomto tempu nejde jet do nekonečna. Doufáme, že jsme pomohli zachránit životy a nachystali půdu pro tvorbu řešení, aby v příští podobné situaci nemusel celý stát a ekonomika zastavit svůj chod. Je na čase poděkovat dobrovolníkům a projekty, které má realizovat stát mu předat," uvedl Petr Šimeček z firmy Keboola a člen COVID19CZ.

Iniciativa stojí za více než desítkou dokončených a v praxi využitých projektů během dvou měsíců nouzového stavu. Vedle eRoušky a vzpomínkových map je to například linka 1212, plicní ventilátor COROVENT nebo zapojení aplikace Mapy.cz do sledování šíření nákazy. Dále v rámci COVID19CZ vznikl český překlad příručky pro zdravotní zařízení o koronaviru, rozvozová platforma Dobrovoz, COVmask, tisk 3D štítů komunitou okolo 3D tisku či projekt pomůžeme.si.

Iniciativu COVID19CZ založilo několik českých technologických podnikatelů s cílem pomoci státu řešit neočekávanou a novou krizovou situaci. Za iniciativou stojí mimo jiné představitelé firem Keboola, Pale Fire Capital, Seznam.cz, Prusa Research, Česko.Digital, Alza.cz, CleverMaps, DataSentics, Cogvio a Workday. V rámci iniciativy vznikly stovky nápadů na řešení pandemické situace za použití moderních technologií či dat. Mnoho z nich se nerealizovalo a některé skončily ve fázi dokončování.

Ministerstvo zdravotnictví na konci května začalo na základě usnesení vlády přebírat veškeré technologie, které vznikly v rámci COVID19CZ. NAKIT se stal dodavatelem a realizátorem této části řešení chytré karantény 2.0. pro ministerstvo.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se stává rizikovou zemí, varuje Prymula. Volá po intenzivním…

14.08.2020 21:53 Aktualizováno Počet Čechů, kteří se infikovali novým typem koronaviru způsobujícím onemocnění covid-19, se blíží…

Výpadek proudu v nemocnici: Jak vypadá a co se při něm děje? Byli jsme u…

14.08.2020 21:19 REPORTÁŽ – Pro správný chod nemocnice není potřeba pouze lékařský personál, ale i spousta dalších…

Dopis Vojtěchovi. Autoři zákona o informacích žádají zpřístupnění dat o…

14.08.2020 15:46 Spoluautoři zákona o svobodném přístupu k informacím, bývalý poslanec Oldřich Kužílek a bývalý…

Nadějná vakcína proti koronaviru: Novavax chce její klíčovou složku…

14.08.2020 14:26 Výroba klíčové složky vakcíny proti covidu-19 americké společnosti Novavax, která zakončila první…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama