V karanténě je kvůli koronaviru 13 poslanců, návštěvníci Sněmovny musí mít roušku

V karanténě kvůli nákaze koronavirem poslankyně a bývalé ministryně obrany a pro místní rozvoj Karly Šlechtové (za ANO) je 13 poslanců. Informaci potvrdil ČTK ředitel tiskového odboru Sněmovny Roman Žamboch. Pražští hygienici v úterý informovali o 11 lidech.

Poslanecká sněmovna
doporučujeme

Sněmovna se zatím v souvislosti s chystaným zpřísněním opatření proti epidemii koronaviru od 1. září nechystá omezit vstup veřejnosti do svých budov. Veřejnost však bude muset mít při návštěvě sněmovních budov roušky stejně jako ta část zaměstnanců, která s ní přijde do kontaktu.

Podle úterních informací se v poslaneckém klubu ANO vyskytla nákaza koronavirem u poslankyně a bývalé ministryně Šlechtové. Pražští hygienici poté uvedli, že do karantény bylo posláno 11 dalších lidí, podle dnešních informací Žambocha jich je 13. Podle dosavadních informací ČTK se v klubu ANO neobjevil další pozitivní test, ani Žamboch dopoledne neměl informace o dalších pozitivních poslancích.

Povinnost nošení roušek v prostorách Sněmovny se bude týkat hlavně seminářů a obdobných akcí, komentovaných prohlídek sněmovních budov, infocentra, recepce nebo návštěv badatelů v knihovně a archivu. "Hodně záleží na dalším vývoji epidemiologické situace," poznamenal Žamboch. Pokud zůstane situace stejná, se zákazem vstupu veřejnosti do Sněmovny, jako tomu bylo na jaře, se podle něj nepočítá.

Ministerstvo zdravotnictví v pondělí vydalo mimořádná opatření k pravidlům pro nošení roušek, karanténu a hromadné akce s účinností od 1. září. Roušky budou povinné například ve zdravotnických a sociálních zařízeních, úřadech, prostředcích veřejné dopravy a volebních místnostech.

Vedení Sněmovny se rozhodlo zajistit dezinfekci jednacího sálu a dalších prostor. Také udělalo inventuru zásob roušek, respirátorů, gumových rukavic a dezinfekčních a hygienických prostředků, aby byla Sněmovna připravena zajistit svůj chod. Nejbližší řádná schůze dolní komory má začít 15. září.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novou verzi eRoušky si stáhlo v pátek 240 tisíc lidí

19.09.2020 15:48 Novou verzi mobilní aplikace eRouška, která je uživatelům k dispozici od pátku a má je upozornit na…

Český registr dárců kostní dřeně se plní. Dnes byl zapsán 100 tisící…

19.09.2020 13:49 Český národní registr dárců dřeně (ČNRDD) má už 100.000 dobrovolníků, kteří jsou připraveni darovat…

Covid: Česko má za týden na obyvatele 10krát více případů než Polsko

19.09.2020 12:04 Aktualizováno Česká republika, ve které byl v pátek zaznamenán covid-19 u 2111 lidí, zaznamenala za uplynulý…

Na přesčasy hygieniků má jít do konce roku dalších 59 milionů, návrh…

19.09.2020 09:51 Ministerstvo zdravotnictví žádá kvůli pokračující epidemii nového typu koronaviru vládu o 59…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama