Kuba doufá, že pendleři budou podstupovat testy v Rakousku

Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) věří, že lidé dojíždějící za prací do Rakouska budou podstupovat povinné testy na koronavirus v zemi, kde jsou zaměstnáni. V takovém případě by požadavek rakouské strany na povinné testy pro pendlery nekladl na Českou republiku výraznější nároky. Kuba to dnes řekl ČTK v reakci na rozhodnutí Rakouska o zavedení povinnosti testů jednu za týden pro Čechy, kteří dojíždějí za hranice do zaměstnání.

Martin Kuba
doporučujeme

"Bezesporu bych přivítal, pokud by to bylo tak, jak v minulém týdnu avizovala naše ambasáda, že by měly vzniknout v Rakousku testovací místa pro pendlery," uvedl Kuba.

Z Jihočeského kraje dojíždějí za prací do Rakouska tisíce lidí. Někteří cestují denně, jiní využívají týdenní turnusy a do republiky se vracejí na víkend.

O zavedení povinných testů dnes informoval rakouský ministr vnitra Karl Nehammer s tím, že ČR vykazuje velký počet nově infikovaných koronavirem.

Další povinností pro pendlery je to, že se musí před vstupem do Rakouska registrovat. "Pevně věříme, že se tím nezačnou tvořit před přechody kolony a fronty. Ale zatím neznáme přesné parametry nových rakouských opatření, proto bych s podrobnějším komentářem ještě počkal," uvedl Kuba.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SÚKL eviduje 1119 podezření na nežádoucí účinky vakcín

04.03.2021 11:15 Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zaznamenal k úterku 1119 podezření na nežádoucí účinky…

ONLINE: Čínskou a ruskou vakcínu neproplatí pojišťovna, zahraničí ji neuzná

04.03.2021 10:58 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

Vakcínu dostalo za dva měsíce jen čtvrt milionu Čechů

04.03.2021 10:20 Od začátku očkování proti novému typu koronaviru dostalo v Česku obě potřebné dávky čtvrt milionu…

Svaté Anně v Brně se ozvalo 20 nemocnic se zájmem o ivermektin

04.03.2021 09:36 Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se k dnešnímu ránu ozvalo 20 nemocnic se zájmem o lék…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama