Kumulace funkcí v politice se řeší roky. Nedělám dvě práce, hájí se Čunek

Na podzim se v Česku uskuteční volby do zastupitelstev krajů, jejichž tématem bude mimo jiné také hojně diskutovaná kumulace funkcí. Jiří Čunek (KDU ČSL), Ladislav Okleštěk (ANO) a Jiří Běhounek (ČSSD) patří mezi politiky, kteří vykonávají jak mandát člena Parlamentu ČR, tak i hejtmana. Všichni tři mají vzato, že v případě dobrého zázemí by neměl být problém sedět na dvou židlích. Jejich kolega Martin Půta (SLK) jim za to vyjádřil obdiv.

Jiří Čunek /KDU-ČSL/
doporučujeme

"Kumulaci řeším šest až sedm let. Důležité je mít dobrý tým a umět si ho zorganizovat. Pokud by se mi to nedařilo, neobhájil bych třikrát za sebou hejtmanskou funkci,“ řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News poslanec a hejtman kraje Vysočina Běhounek. Svůj mandát už vykonává dvanáct let.

"Sdružení funkcí mi pomáhá, protože mnoho témat řeším jako hejtman i senátor. Nedělám vlastně dvě práce,“ dal mu za pravdu hejtman Zlínského kraje a lidovecký senátor Čunek s konstatováním faktu, že je nutné si odvyknout na běžnou osmihodinovou pracovní dobu.

"Jsem zvyklý pracovat na sto procent každý den a raději budu dělat jednu funkci pořádně. Své kolegy ale obdivuji, já bych to nezvládl," reagoval na ně liberecký hejtman Martin Půta.

"Ultimátum jsem slyšel i v minulém volebním období. Já nejsem příznivcem kumulace, ale do hejtmanování jsem spadl nenásilnou formou v roce 2017,“ konstatoval olomoucký hejtman a poslanec Okleštěk, že v případě vítězství se bude muset kvůli tlaku svého šéfa Andreje Babiše (ANO) vzdát mandátu.

"Kumulace funkcí hejtmanům vlastně pomáhá. Zejména pokud má člověk dobrý tým, tak jde,“ postavil se na Čunkovu a Běhounkovu stranu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek bude ve Sněmovně chybět, míní předsedkyně TOP 09. Reagují i další…

12.07.2020 21:52 Aktualizováno Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek těžko hledá konkurenci a bude ve Sněmovně chybět,…

Řada lázní nepřijímá poukazy přes cestovní kanceláře, některé ani od občanů

12.07.2020 20:32 Aktualizováno Velká část lázní nepřijímá státní poukazy na pobyt, které klienti uplatňují přes cestovní…

KOMENTÁŘ: Karvinské ohnisko může do hnutí ANO zavléci novou infekci. Stát…

12.07.2020 18:18 KOMENTÁŘ – Mohou si sami do svých řad zavléci novou nekontrolovatelně šířící infekci. A tentokráte…

Volební průzkum: ANO vede před Piráty a ODS, lidovci by se do Sněmovny…

12.07.2020 15:17 Aktualizováno ANO si v průzkumech veřejného mínění dál udržuje pozici suverénně nejsilnějšího uskupení na české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy