Zázrak v Česku. Lékaři jsou z porodu nadále u vytržení

Téměř neuvěřitelný příběh nabízí brněnská nemocnice, kde se lékařům podařilo udržet při životě dítě těhotné ženy, kterou postihla mozková smrt. Lékaři přivedli holčičku na svět ve 34. týdnu těhotenství v polovině srpna. Nyní už je dítě doma v péči otce.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

FN Brno, Klinika dětské chirurgie, ortipedie a traumatologie
doporučujeme

Fakultní nemocnice Brno byla v srpnu svědkem zázraku, díky kterému se narodila holčička z těla ženy s mozkovou smrtí. Porod byl prováděn Císařským řezem ve 34. týdnu těhotenství a v podstatě kopíroval standardní model většiny porodů prováděných tímto způsobem.

To ovšem bylo až závěrem celé akce, která trvala téměř tři měsíce a podílelo se na ní mnoho specialistů z FN Brno. K udržení životních funkcí matky, která kvůli prasknutí cévní malformace upadla do "mozkové smrti", bylo zapotřebí zapojit hned několik oddělení.

"Akce proběhla úspěšně hlavně díky vzájemné spolupráci mezi jednotlivými sektory. Fakultní nemocnice opět ukázala, že dokáže fungovat jako jeden organismus," podotýká v rozhovoru pro ČT24 Antonín Pařízek, lékař a specialista v oboru gynekologie a porodnictví.

Ředitel FN Brno Roman Kraus uvádí, že holčička přišla na svět zcela zdráva a po narození vážila 2,1 kilogramů. „U nás v nemocnici jsme něco takového uskutečnili poprvé. Něco podobného se událo asi v deseti případech na světě. Ta doba, kdy jsme matku udržovali na přístrojích, je ale nejdelší. Bylo to něco nového, co nemá obdoby, věnovali jsem se tomu maximálně,“ dodává.

Na pondělí brněnská nemocnice plánuje tiskovou konferenci, na které zodpoví specialisté další dotazy. Vše bude před zveřejněním konzultováno s rodinou, která v tomto případě hraje klíčovou roli.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD zdevastovala zdravotnictví? Babiš opět odbyl Hamáčka, jednání nebude

19.09.2019 16:42 Premiér Andrej Babiš (ANO) nemíní jednat v koalici o dalším navýšení financí pro zdravotnictví v…

Radikální změny ve zdravotnictví: Urgentní příjem a pohotovost mají být v…

19.09.2019 15:54 Urgentní příjem pro vážně zraněné pacienty a lékařská pohotovost by měly být v každém okrese, v…

Finanční injekce pro české zdravotnictví. 420 milionů půjde z fondů EHP a…

19.09.2019 14:12 Aktualizováno České zdravotnictví dostane v příštích letech 420 milionů korun z Fondů Evropského hospodářského…

České zdravotnictví před kolapsem? Hamáček jednal s krizovým štábem

19.09.2019 13:31 Předseda ČSSD Jan Hamáček očekává další koaliční jednání s hnutím ANO o penězích ve zdravotnictví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama