Lékárny Dr.Max budou v neděli otevřeny ve všech okresech

Ve všech okresních a krajských městech ČR budou moci pacienti v neděli navštívit lékárnu, a to i přesto, že z nařízení vlády zůstanou zavřeny maloobchodní provozovny. V dnešní tiskové zprávě na to upozornila síť lékáren Dr.Max, která je s přibližně 470 pobočkami nejrozsáhlejší v České republice.

Lékárny
doporučujeme

Firma uvedla, že v rámci její sítě budou primárně v neděli fungovat lékárny provozované v areálech obchodních center Kaufland. Jestliže takové v dané lokalitě není, pak péči zajistí dopravně nejdostupnější lékárna ve městě.

"V každém krajském a okresním městě otevřeme přinejmenším jednu lékárnu, která bude mít otevřeno minimálně od osmi hodin ráno do dvou odpoledne. Někde jich bude otevřeno i víc, abychom zajistili péči v příznivé dojezdové vzdálenosti. Lokálně může provozní doba otevřených lékáren končit i později než ve 14:00," uvedl dnes ředitel provozu Dr.Max David Mendl.

Na v neděli uzavřených lékárnách bude společnost vývěskou informovat o nejbližší otevřené pobočce, která je pacientům k dispozici. V Praze na Vítězném náměstí a v Brně v paláci Padowetz (v ulici Bašty) budou standardně otevřeny lékárenské pohotovosti fungující v non-stop režimu, dodala firma.

Vláda toto pondělí rozhodla, že maloobchodní prodejny, které mají výjimku z restrikcí a mohou mít otevřeno, budou muset od středy zavírat ve 20:00, v neděli nebudou moci být v provozu vůbec. Opatření platí od středy do konce nouzového stavu.

Nová vládní opatření podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy k menší koncentrací lidí nepřispějí. Dá se očekávat pravý opak. Vyplývá to podle něj ze zkušeností dalších zemí, která opatření už v minulosti zavedla.

Podle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) celkem působí na českém trhu přes 2500 lékáren.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzeňském kraji jsou ve stavu postižení osob všechny nemocnice

05.03.2021 13:50 V Plzeňském kraji fungují v režimu hromadného postižení osob všechny nemocnice, tedy čtyři akutní…

Blatný do nemocnic nepočítá s mediky z 1. a 6. ročníku

05.03.2021 12:47 Aktualizováno Pracovní povinnost v nemocnicích, kterou by pro studenty medicíny měla dnes nařídit vláda, by se…

Zdravotníci dostanou odměny v květnu, oznámil Blatný

05.03.2021 12:18 Aktualizováno Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny, které jim ministerstvo přislíbilo za jejich pracovní…

Omezení pohybu by mohlo skončit po 21. březnu, sdělil Blatný

05.03.2021 12:05 Denní přírůstky nově nakažených koronavirem se začínají stabilizovat. Dá se předpokládat, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama