Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo možnost karantény na cizince

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo možnost uvalení karantény i na cizince, kteří budou na hranicích kontrolováni a budou mít příznaky infekčního onemocnění. Dosud byla tato možnost jen u Čechů a u cizinců s trvalým nebo přechodným pobytem v ČR, uvedl ministr Adam Vojtěch (za ANO) na twitteru.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Kontroly na hranicích byly zavedeny od pondělí 07:00. Za prvních 24 hodin policisté na vybraných deseti hraničních přechodech na jihu a západě země zkontrolovali 35.834 vozidel, přičemž 65 aut odstavili kvůli podezření na koronavirus. Víc než 9000 lidem hasiči změřili teplotu, do karantény putovalo šest osob.

Na přechodech postupně vzniká zázemí pro odběry vzorků od lidí s podezřením na nákazu koronavirem. Testovaní lidé budou muset na hranicích vyčkat zhruba 30 minut do chvíle, než bude k dispozici výsledek jejich vyšetření. Podobně se bude nyní přistupovat i k zahraničním turistům. Pokud se u nich nemoc ve zrychleném testu ukáže, půjdou do dvoutýdenní karantény. Běžné laboratorní testy trvají zhruba šest hodin, pozitivní rychlý test musí potvrdit.

Nakažených nemocí COVID-19 je v Česku už 58. Od dnešního rána přibylo 18 nových případů. Většina dosud prokázaných nákaz měla souvislost s cestou do Itálie, další případy s konferencí v americkém Bostonu, ale nově také s Rakouskem. Jeden muž se nakazil v Česku bez cestování mimo republiku, krátkodobě pronajímal byt cizincům a jezdil autem jako taxikář. Hygienici postupně prověřují jeho kontakty, zákazníků v době, kdy už měl příznaky, bylo zhruba 90.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Omezení pohybu zachránilo životy, do normálního stavu se jen tak nevrátíme…

29.03.2020 16:38 Aktualizováno ROZHOVOR - Nezastírá, že nás v boji s novým typem koronaviru SARS-CoV-2, který způsobuje onemocnění…

Nedělejte z nás blbce, vzkázala ředitelka domova pro seniory Vojtěchovi

29.03.2020 11:23 S kritikou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jany…

V Česku zemřeli další lidé s koronavirem, počet obětí roste

29.03.2020 11:01 V Česku zemřeli další dva lidé s nákazou novým typem koronaviru. Počet obětí nákazy tak stoupl na…

Koronavirus aktuálně: V sobotu dalších 262 nakažených, je přes 2660 případů

29.03.2020 09:22 Aktualizováno Počet nakažených novým typem koronaviru se v Česku k dnešním 8:30 zvýšil na 2669, za sobotu jich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama