Ministerstvo zdravotnictví zrušilo zákaz vývozu dezinfekce z Česka a další opatření

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo po dnešním souhlasu vlády čtyři opatření proti šíření nového typu koronaviru včetně například zákazu letů do Číny. Vyplývá to z výsledků jednání kabinetu zveřejněných na jeho internetových stránkách.

Přidejte svůj názor

Ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Opatření se zákazem přímých letů do Číny a zákazem přijímat v Číně, Hongkongu a Íránu žádosti o víza podle ministerstva už nejsou potřeba, protože je nahradily obecnější zákazy. Neplatí už ani zákaz vývozu dezinfekce z Česka, pro který podle resortu už pominuly důvody.

Vyvážet dezinfekční přípravky do zahraničí zakázalo ministerstvo 5. března. Cílem bylo zajistit dostatek dezinfekce pro osobní hygienu na území ČR. Podle nového rozhodnutí ale už není zákaz nutný. "Situace na trhu se změnila. Došlo k uzavření řady smluv a ČR dospěla k závěru, že je schopna zajistit přípravky osobní hygieny určené na dezinfekci rukou pro potřebné pracovníky, není již důvodu pro další působení mimořádného opatření," uvedl resort.

K zákazu letů do Číny, která byla prvním ohniskem nemoci covid-19, přistoupil stát 3. února. "Vzhledem k tomu, že vláda ČR přijala usnesení, kterým se nařídil zákaz vstupu pro všechny cizince s výjimkou cizinců pobývajících s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území ČR, odpadly tak důvody pro existenci úžeji zaměřeného zákazu letů z Číny," uvedl resort.

Obdobně zdůvodňuje ministerstvo i zrušení ochranného opatření, které od 10. února nařídilo nepřijímat žádosti o víza a pobytová oprávnění na zastupitelských úřadech v Číně a Hongkongu. Totéž se týká stejně formulovaného opatření, které od 7. března zakazovalo přijímat žádosti o víza zastupitelskému úřadu v Teheránu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojtěch v Jáchymově: Lázním pomůžou vyšší platby od pojišťoven a otevření…

30.05.2020 14:56 Aktualizováno Českému lázeňství, které se kvůli opatřením proti šíření koronaviru, na jaře prakticky zastavilo,…

IKEM čeká velká rekonstrukce. Rozšíří se energocentrum a postaví nové…

30.05.2020 12:44 Stavbě nových pavilonů v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) za miliardu korun bude…

V pátek přibylo v Česku 56 případů koronaviru, nikdo nezemřel

30.05.2020 09:42 Během pátku přibylo v Česku dalších 56 potvrzených případů nákazy koronavirem, nikdo nezemřel.…

Poslední dodávka roušek z Číny do Česka dorazí vlakem, cesta potrvá dva…

30.05.2020 09:04 Krátce před polovinou června by měl do Česka dojet vlak s poslední dodávkou ochranných pomůcek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy