Ministr Blatný připustil, že se uvažovalo také o uzavření Tachovska

Kvůli špatné epidemické situaci se uvažovalo také o uzavření Tachovska, vyřešilo se to ale ve spolupráci s hlavní hygieničkou jinak, řekl dnes na jednání sněmovního zdravotnického výboru ministr Jan Blatný (za ANO). Hejtmanka Plzeňského kraje, poslankyně ODS a členka výboru Ilona Mauritzová ho kritizovala za to, že informuje nejasně.

Jan Blatný
doporučujeme

Ministr ráno na tiskové konferenci řekl, že se uvažovalo o uzavření některých okresů Plzeňského kraje, ale nakonec se to vyřešilo jinak.

Blatný dnes dodal, že jsou další dva kraje kromě Karlovarského a Královéhradeckého, kde je situace natolik závažná, že se o uzavření vybraných regionů uvažovalo. V Karlovarském a Královéhradeckém jsou uzavřeny okresy Sokolov, Cheb a Trutnov.

Hejtmanka uvedla, že situaci na Tachovsku řešila s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou v úterý večer. Problematické jsou podle ní kamiony, které hranici přejíždějí bez toho, aby řidiči měli požadovaný test. "Jsem ráda, že tady zaznělo, že situace není tak závažná a platí to, s čím jsme se večer rozešli," dodala Mauriztová. Kvůli ministrovým ranním informacím musela dnes svolat krizový štáb kraje.

Ministr na dnešní ranní tiskové konferenci uvedl, že při zhoršení situace nemůže vyloučit uzavření dalších regionů. Jmenoval právě Plzeňský kraj, kde se o tom uvažovalo. Situace je podle něj závažnější v západní části republiky a lepší na Moravě. Uzavřených regionů se podle něj nebude týkat připravované pondělní otevření všech obchodů a od 1. března návratu další části dětí do škol s podmínkou pravidelného testování.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vývoj české vakcíny může pokračovat, schválila vláda

01.03.2021 20:41 Aktualizováno Vláda dnes schválila materiál ministerstva zdravotnictví k pokračování projektu české vakcíny,…

Koalice Spolu chce audit lůžek intenzivní péče a rychlé očkování učitelů

01.03.2021 19:47 Vláda by měla podle koalice Spolu tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zmapovat počty lůžek na jednotkách…

ONLINE: Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí…

01.03.2021 19:44 Aktualizováno Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Do Česka mohou dorazit tisíce dávek Sputniku V. SÚKL ji zatím neschválí,…

01.03.2021 17:47 Aktualizováno Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) se začal zabývat ruskou vakcínou Sputnik V, o kterou český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama