Ministr Vojtěch se zlobí. Neférové srovnání, říká o číslech nákupů ochranných pomůcek

Vláda se tento týden snaží vyřešit akutní nedostatek ochranných pomůcek pro zdravotníky. Nákupy mají na starosti ministerstva zdravotnictví a vnitra. Na sociálních sítích se objevilo srovnání, jak se oběma úřadům daří. Ministrovi Adamu Vojtěchovi (ANO) se však nelíbí.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Ministerstva vnitra a zdravotnictví v těchto dnech usilovně shánějí po celém světě ochranné pomůcky, kterých je v Česku akutní nedostatek. Web info.cz zveřejnil srovnání, ze kterého vyplývalo, že úřad ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) je mnohem úspěšnější.

Zjištění webu se ovšem nelíbila ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (ANO), který rozpoutal debatu pod příspěvkem novináře Filipa Horkého. Ten sdílel tabulku, z níž vyplývalo, jak si obě ministerstva při nákupech údajně vedou.

„Omlouvám se, ale z čeho vychází tato čísla? Všechna čest panu ministru Hamáčkovi, ale že by distribuoval 77 mil. roušek? MZ má objednáno 29,5 mil. ks FFP2, 1,5 mil. ks FFP3, 40 mil. ks ústenek apod. Nepoužil jste férové srovnání mezi objednávkami MV a reálnou distribucí MZ,“ napsal Horkému ministr zdravotnictví.

Podle něj jde o velmi neférové srovnání. „MZ již reálně za týden distribuovalo téměř milion různých prostředků, ale číslo objednaných prostředků, jejichž dodávky budou realizovány v následujících dnech, je diametrálně odlišné,“ dodal Vojtěch.

Web info.cz později uvedl, že po zveřejnění první verze článku poslalo ministerstvo zdravotnictví další vyjádření, kde tvrdí, že nakoupilo už 75,6 milionu ochranných pomůcek, včetně zhruba 30 milionů respirátorů. Podle původních informací jich údajně nesehnalo ani milion.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nakažených vzrostl na 4735, 78 mrtvých

06.04.2020 19:27 Počet uzdravených z nemoci covid-19 v Česku překročil podle údajů ministerstva zdravotnictví stovku…

Vojtěch chce po Velikonocích představit plán uvolňování opatření

06.04.2020 19:08 Ministerstvo zdravotnictví chce po Velikonocích představit plán postupného uvolňování přijatých…

Domov v pražské Michli eviduje šest zemřelých seniorů a další nakažené

06.04.2020 18:35 V Praze zemřelo šest klientů z domova pro seniory v Michli, kde se objevila nákaza covid-19…

Lékárny postupně doplňují vykoupené léky s paracetamolem

06.04.2020 17:56 Lékárny postupně doplňují léky s obsahem paracetamolu, kterých byl v uplynulých týdnech v Česku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy