Covid v těle způsobí to, co chřipka nedokáže. Lidé umírají na koronavirus, ne s ním, tvrdí vědci

Je covid-19 skutečně smrtelnou nemocí, anebo lidé umírají pouze s ním? Už osm měsíců se potýkáme s globální pandemií. Otázkou ale zůstává, zda máme skutečně tu čest s novodobým morem, či nikoliv.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Dle odborných závěrů to vypadá, že u většiny zemřelých nakažených novým typem koronaviru nebyla příčina v jiném druhotném onemocnění či vysokém věku.

Sever Health Management uvedl, že virus postihuje takzvané endothelium, což pak má za následek napadení dalších orgánů.

Nastane-li situace, kdy je endothelium vystýlající vnitřní povrch krevních i lymfatických a srdce cév napadeno, jsou ohroženy oběhový, vylučovací, jakož i nervový systém.

Jinými slovy infekce koronavirem znamená riziko otravy dalších orgánů. Jedná se o případy, kdy se při nákaze dostavily poruchy krvácení a poškození krevních cév. 

Co se týče rizikových faktorů, mezi něž spadá například kouření, vysoký krevní tlak, obezita nebo cukrovka, tak ty se výrazně podepisují právě na endotheliu, jejž pak virus snáze postihne.

K podobnému závěru došli němečtí patologové, kteří se nedomnívají, že by byla příčinou úmrtí u nakažených lidí předchozí onemocnění či vysoký věk.

Pitva i podle nich prokázala, že nový typ koronaviru způsobuje nejen poškození plic, ale postihuje i další orgánové systémy, píše server 20min.ch.

To by dokazovalo, že covid-19 nelze srovnávat s běžným chřipkovým virem a nemocní lidé zemřeli skutečně na covid-19, ne s ním.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama