Covid v Praze: Přírůstek nakažených zpomalil, fungují nové informační linky

V Praze přibylo za posledních 24 hodin 47 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí den. V hlavním městě stouply denní přírůstky na pět desítek ve druhé polovině července, předtím se zhruba od konce dubna držely většinou pod 20.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Minulý týden v úterý přibylo 101 případů, což byl nejvyšší denní nárůst v Praze od začátku epidemie. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 3582 lidí, z nichž 2563 se už vyléčilo a 105 zemřelo. Vyplývá to z dat pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Praha je podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové na hraně komunitního šíření nákazy, které by znamenalo změnu z prvního, zeleného stupně na druhý, tedy žlutý na mapě rizika. Mapu s vyznačenými stupni bude ministerstvo aktualizovat v pondělí, podle Rážové bude příznivější než před týdnem. Řekla to v dnešním pořadu Partie televize Prima. Toto pondělí zařadilo ministerstvo do prvního - zeleného stupně devět okresů - jsou to Praha, Brno a Ostrava, Praha-západ a Praha-východ, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlavsko a Prachaticko. Ostatní okresy zůstaly bílé, tedy bez rizika.

V hlavním městě se tento týden objevily nové případy nákazy mimo jiné na radnici městské části Praha 14. Na radnici je tak možno přijít pouze s rouškou a byl upraven provoz úřadu. Předtím byly ohniskem nákazy ve městě třeba hudební klub Techtle Mechtle nebo tréninkový kemp hokejového klubu Slavia. Podle Rážové je v Praze i poměrně velký počet nakažených cizinců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze padl další rekord, dnes přibylo téměř 500 nakažených

23.09.2020 18:49 V Praze přibylo od úterního podvečera rekordních 489 potvrzených případů nemoci covid-19. Od…

Čeští vědci mají prototyp očkovací látky proti covidu, výsledky posoudí…

23.09.2020 16:41 Aktualizováno Čeští vědci úspěšně dokončili první fázi vývoje vakcíny proti novému typu koronaviru. Prototyp…

Covidový semafor nemá podle Prymuly smysl. Do dvou týdnů bude jednobarevný

23.09.2020 16:32 Mapa hodnotící regiony podle rizika nákazy novým typem kornaviru bude podle ministra zdravotnictví…

Prymula vyhlásil další opatření proti covidu

23.09.2020 16:13 Aktualizováno Počet diváků na venkovních sportovních a kulturních akcích se od čtvrtka omezí na 2000, na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama