Nárůst případů covidu v Praze po rekordech klesl skoro o polovinu

Nárůst případů nemoci covid-19 v Praze dnes po rekordech v předchozích dvou dnech klesl skoro o polovinu. K dnešním 18:00 za posledních 24 hodin přibylo ve městě 56 nově potvrzených případů nemoci na celkových 5030 od začátku epidemie v Česku.

Praha
doporučujeme

Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Zhruba tři čtvrtiny nakažených z Prahy se již z nemoci vyléčily. Zemřelo 111 lidí s covidem-19, od sobotního večera se počet úmrtí nezměnil.

V pátek byl zaznamenán v Praze rekordní denní nárůst, který činil 103 případů nákazy koronavirem. Sobotní přírůstek pak páteční rekord ještě mírně překonal, když bylo zaznamenáno 104 nakažených.

Před pátkem byl dosud nejvyšší nárůst počtu nakažených v metropoli evidován hygieniky 28. července a 18. srpna, kdy za 24 hodin přibylo shodně 101 případů. Minulou středu sice pražští hygienici oznámili denní nárůst dokonce o 120 případů, statistiku ale tehdy zkreslilo započtení části případů z předchozího dne.

Praha v posledních dnech podle údajů ministerstva zdravotnictví zaznamenávala nejvýraznější nárůst počtu nakažených ze všech regionů Česka. Nyní ji však překonal okres Hodonín. Za uplynulých sedm dní ministerstvo eviduje v hlavním městě zhruba 44 nových případů covidu-19 v přepočtu na každých 100.000 obyvatel a na Hodonínsku přes 49.

Kvůli vysokým přírůstkům nakažených zařadilo ministerstvo zdravotnictví v pátek Prahu do oranžového, tedy druhého stupně rizika nákazy koronavirem na takzvaném semaforu. Žádný jiný region není na druhém, nebo vyšším stupni rizika. Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová uvedla, že kvůli zhoršení situace bude nově od září povinné nošení roušek v prostorách Letiště Václava Havla. Hygienici také doporučují nošení roušek ve školách. Od 1. září navíc bude v hlavním městě stejně jako ve zbytku republiky platit povinnost nosit roušky ve veškeré MHD a některých veřejných prostorách.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula vyhlásil další opatření proti covidu

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Počet diváků na venkovních sportovních a kulturních akcích se od čtvrtka omezí na 2000, na…

V Praze padl další rekord, dnes přibylo téměř 500 nakažených

23.09.2020 18:49 V Praze přibylo od úterního podvečera rekordních 489 potvrzených případů nemoci covid-19. Od…

Čeští vědci mají prototyp očkovací látky proti covidu, výsledky posoudí…

23.09.2020 16:41 Aktualizováno Čeští vědci úspěšně dokončili první fázi vývoje vakcíny proti novému typu koronaviru. Prototyp…

Covidový semafor nemá podle Prymuly smysl. Do dvou týdnů bude jednobarevný

23.09.2020 16:32 Mapa hodnotící regiony podle rizika nákazy novým typem kornaviru bude podle ministra zdravotnictví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama