Nejvíce nakažených koronavirem stále přibývá na Karvinsku, OKD plošně testuje

V Moravskoslezském kraji přibylo od pondělní aktualizace dat 66 potvrzených případů nákazy koronavirem. Nejvíce nových případů znovu připadá na Karvinsko, kde v neděli začalo další plošné testování v OKD. Celkově se počet pozitivně testovaných od počátku pandemie navýšil na 4082, v pondělí to bylo 4016 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, které dnes ráno zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Ivo Vondrák
doporučujeme

"Bohužel Karvinsko má nárůst, jak jsem uváděl, zřejmě díky dalšímu plošnému testování v OKD," uvedl Vondrák. Podle dnešních údajů bylo na Karvinsku od počátku pandemie pozitivně testováno na koronavirus 2202 lidí, víc než polovina ze všech nakažených v kraji.

Hygienici dnes ukončili testování zaměstnanců Dolu ČSM, otestovali zhruba 2500 lidí, ve středu je ještě čeká testování pracovníků Dolu ČSA, kteří zajišťují bezpečnostní provoz dolu během přerušení těžby. V souvislosti s nákazou v Dole ČSM-Sever hygienici k dnešku evidují 779 pozitivních, za posledních 24 hodin je to nárůst o 11 lidí, na Dole ČSM-Jih je to 359 pozitivních, denní nárůst je o čtyři nakažené. "V nárůstu se již začínají projevovat výsledky z plošného testování," uvedli vpodvečer hygienici.

Dodali, že na území regionu dnes zaznamenali další nové výskyty onemocnění, které nemají souvislost s dosud známými ohnisky. "Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje dnes zaznamenala první případ onemocnění po návratu z dovolené na území kraje. V této souvislosti upozorňujeme všechny, kteří se na zahraniční dovolenou teprve chystají, aby dodržovali preventivní hygienická opatření," uvedli hygienici. Rozšířil se i počet zdravotnických zařízení, kde se nákaza objevila. Nově je to třeba pozitivní záchyt ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Data a údaje o nemocných se z různých zdrojů liší, důvodem jsou odlišné způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava eviduje k dnešnímu večeru 3754 pozitivně testovaných. Hygienici data o nemocných vykazují až v okamžiku, kdy s nimi mají provedeno epidemiologické šetření. Statistika, kterou ke koronaviru zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví, zase v regionu k dnešku udává 4103 nemocných od počátku pandemie. Podle dnes aktualizovaných dat chytré karantény se počet hospitalizovaných snížil na 52 lidí. Počet úmrtí s covidem-19 zůstává neměnný 72, podle statistiky hygieniků 67.

Krajská hygienická stanice v pátek rozšířila protiepidemická opatření na celý kraj. V kraji se znovu musí nosit roušky v hromadné dopravě a veřejných vnitřních prostorách. Omezeny jsou návštěvy v nemocnicích a domovech seniorů, provoz restaurací a barů, hromadné akce i působení takzvaných pendlerů. Opatření a jejich okamžité uvedení v platnost vyvolaly kritiku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hygienici opakují testy na covid v prachatické firmě, výsledky by mohly…

06.08.2020 18:48 Aktualizováno Jihočeští hygienici dnes zahájili opakované testování zaměstnanců prachatické firmy Intica Systems,…

V Praze se přírůstek nakažených covidem třetím dnem drží přes 50

06.08.2020 18:42 Třetí den po sobě se denní přírůstek nakažených koronavirem v Praze drží kolem padesátky. Za…

Ve středu přibylo v Česku 241 nových případů covidu-19

06.08.2020 18:20 Aktualizováno Denní přírůstek potvrzených případů nemoci covid-19 se tento týden v Česku dál drží nad dvěma…

Druhá vlna testů v nemocnici Trutnov odhalila jeden případ covidu

06.08.2020 14:46 Druhá vlna testování téměř 330 zdravotníků a pacientů krajské nemocnice Trutnov na nákazu covid-19…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama