Nemocnice Pardubického kraje zaplatí rodině čtyři miliony

Společnost Nemocnice Pardubického kraje se dohodla na smíru s 14 pozůstalými, kteří zažalovali Chrudimskou nemocnici za to, že zdravotníci neposkytli dostatečnou péči jejich dědečkovi. Sedmdesátiletý muž před čtyřmi lety spadl ze žebříku. Dvakrát ho sanitka vezla do Chrudimské nemocnice, její personál ho vždy poslal domů bez potřebných vyšetření. Potřetí muž skončil v Pardubické nemocnici, ale jeho stav byl příliš vážný a na následky zranění zemřel.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zdravotnictví
doporučujeme

Příbuzní chtěli devět milionů korun, nakonec se s nemocnicí dohodli na čtyřech, uvádí dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj.

V říjnu 2015 spadl muž ve Skutči ze žebříku, podle spisu mu lékaři v Chrudimi neudělali dostatečná vyšetření a poslali jej domů. Za dva dny se jeho stav výrazně zhoršil, záchranáři ho opět vezli do Chrudimské nemocnice. Ačkoli špatně chodil, vyšetření, které by prokázalo příčiny mužových zhoršujících se obtíží, nikdo neudělal. Z nemocnice jej v pozdním odpoledni na vozíku vyvezli z nemocnice ven se slovy, ať si sežene odvoz domů, uvádí spis.

Následující den už jej záchranka vezla rovnou do Pardubické nemocnice. Tehdy byl stav muže velmi vážný, vůbec se nemohl hýbat. CT vyšetřen ukázalo masivní krvácení do mozku, 1. prosince 2015 muž zemřel.

Společnost Nemocnice Pardubického kraje čelí i dalším žalobám. V případu Adama Vyčítala, který krvácel po operaci mandlí, policie obvinila ze zanedbání péče nejen lékařku a dvě zdravotní sestry, ale i nemocnici. Rodina požaduje 22 milionů korun. V jiném případu kvůli včasnému nepodání antibiotik po porodu malé Leontýnky zůstanou dívce doživotní následky. Rodina chce po nemocnici rovněž 22 milionů korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dezinfekce někdo skoupil záměrně, vezměte si důchodce domů, nabádá ředitel…

04.04.2020 18:21 Aktualizováno Koronavirus vytváří obrovský psychický tlak nejen na seniory, ale převážně na sociální pracovníky,…

Tuberkulóza zabije i milion lidí ročně, kolem koronaviru je zbytečná…

04.04.2020 17:50 Aktualizováno ROZHOVOR - Udržuje si nadhled a k panice má daleko. Proto její názor na pandemii, která zachvátila…

U sestry ze zlínské nemocnice se potvrdila nákaza covid-19

04.04.2020 17:47 Testy potvrdily u zdravotní sestry Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně nákazu nový typem koronaviru.…

Česko nabídne tři nemocnice pro testy léku remdesivir. Účinek na covid-19…

04.04.2020 16:57 Výrobce experimentálního léku remdesivir si vyžádal dvě až tři místa pro případné další testování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy