Nemocnice Znojmo dala dvěma pacientům bamlanivimab

Nemocnice Znojmo podala prvním dvěma pacientům s nemocí covid-19 lék bamlanivimab. Jeden z pacientů je v dialyzačním programu a druhý je po transplantaci ledviny, řekla dnes ČTK mluvčí nemocnice Petra Veselá. Bamlanivimab podaly na jižní Moravě už dříve pacientům i další nemocnice, jako například Fakultní nemocnice Brno nebo Masarykův onkologický ústav v Brně.

Nemocnice ve Znojmě
doporučujeme

Pro podání léku existují přísná indikační kritéria. Musí se podat v časné fázi nemoci covid-19, od pozitivního testu nesmí uplynout více než tři dny. "Současně to musí být pacient s rizikem vážného průběhu tohoto onemocnění," uvedla Veselá. Lék se podává například pacientům s rakovinou, kterým by koronavirus mohl zkomplikovat stav.

Ve Znojmě lék dostali pacient v dialyzačním programu a druhý po transplantaci ledviny. "Mají i další chronická onemocnění, u kterých hrozí závažný průběh onemocnění covid-19. Podání léku je možné v časné fázi, kdy zdravotní stav pacientů nevyžaduje hospitalizaci," poznamenala Veselá.

V Masarykově onkologickém ústavu dostala lék žena s nádorovým onemocněním plic. Ve Fakultní nemocnici Brno ho lékaři podali muži s akutní leukémií.

V Jihomoravském kraji je od začátku pandemie k dnešnímu dni skoro 150.000 potvrzených případů nemoci covid-19. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mezi rozvolňováním by měl být rozestup 14 dní, tvrdí Havlíček

11.04.2021 13:48 Mezi jednotlivými kroky při rozvolňování protiepidemických opatření by měly být rozestupy 14 dní,…

České sportovní prostředí se bouří proti Arenbergerovi. ČOV žádá dodržení…

11.04.2021 12:27 České sportovní prostředí se bouří proti tomu, že oproti původnímu oznámení se od pondělka neuvolní…

ONLINE: Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po…

11.04.2021 11:06 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

V nemocnicích bylo v sobotu 5271 nakažených pacientů

11.04.2021 10:17 V nemocnicích je podle dat ministerstva zdravotnictví nejméně pacientů s onemocněním covid-19 od 27…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama