Nepodceňujte nepovinná očkování: Mohou vás ochránit před nebezpečnými nemocemi

Pojišťovny přispějí na některé nepovinné vakcíny. Ročně očkování zachrání miliony životů a patří mezi největší úspěchy moderní medicíny. Chránit se můžeme například před rakovinou děložního čípku nebo chřipkou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Očkování
doporučujeme

Očkování proti tetanu nebo černému kašli musíme povinně podstoupit všichni. Před nebezpečnými nemocemi nás ale mohou ochránit i nepovinná očkování. Pojišťovny některé z nich hradí zcela, nebo částečně.

Mezi nepovinné očkování, které zdravotní pojišťovny proplácejí,patří vakcinace proti lidskému papillomaviru. Pojišťovny plně hradí pouze vakcínu Cervarix.Je to účinný způsob, jak předejít rakovině děložního čípku nebo genitálním bradavicím. Očkování hradí pojišťovny dívkám i chlapcům ve věku 13 až 14 let. 

Pojišťovny hradí některá očkování jen částečně. Výše příspěvku se liší podle zdravotní pojišťovny.

Často podceňovaným onemocněním je chřipka. Ve zvýšeném riziku jsou senioři nad 65 let, jimž pojišťovny očkování proplácí. Podobně jako chřipka je lehce přenosná i pneumokoková onemocnění. Vakcinaci proti pneumokokům proplácí pojišťovny dětem, kterým lékař aplikoval tři dávky do 7 měsíců od narození, a seniorům nad 65 let.

Většina zdravotních pojišťoven přispívá na vakcínu proti klíšťové encefalitidě. Mezi další nepovinná očkování, na které je možné získat finanční příspěvek, patří vakcíny proti pásovému oparu, meningokokovým nákazám typu B nebo žloutence typu A a B.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Osud Nemocnice na Bulovce? Babiš předložil návrh, rýpl si do vedení Prahy

16.10.2019 17:40 Aktualizováno Praha by měla podle premiéra Andreje Babiše (ANO) převést své budovy v Nemocnici Na Bulovce na stát…

Virus chřipky mutuje. Bez očkování hrozí i smrt, apelují lékaři na Čechy

14.10.2019 18:15 Chřipkou každý rok onemocní až deset procent dospělých a až pětina dětí. Asi 80 procent je z…

Šéfka Pardubické nemocnice končí ve funkci, ministerstvo pošle kontrolu

14.10.2019 17:18 Aktualizováno Ředitelka pardubické nemocnice Štěpánka Fraňková končí, kvůli případu poškození zdraví novorozence…

Dostupnost léků zajistí čtyři přípravky, zjistila asociace

14.10.2019 17:10 Léky prakticky nemají výpadky dodávek, pokud existují alespoň čtyři přípravky se stejnou účinnou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama