Češi slavili konec epidemie na Karlově mostě, teď trhají rekordy, píší v zahraničí

Česká republika zaznamenala ve čtvrtek rekord v počtu denního nárůstu pozitivních případů. Denní nárůst přes 3000 překonal i měsíc březen, kdy se uzavíraly školy, obchody i restaurace. Rapidního růstu pozitivních případů si všimla i zahraniční média, která informují o tvrdém zásahu druhé vlny a o předčasných oslavách na Karlově mostě.

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Symbolické rozloučení s koronavirovou krizí představovala akce začátkem prázdnin v Praze na Karlově mostě. Půlkilometrový stůl byl prostřen pro dva tisíce lidí, ale už v té době média upozorňovala, že oslavy mohou být předčasné. V současné době Českou republiku tvrdě zasáhla druhá vlna covid-19, což se neobešlo bez povšimnutí zahraničních médií.

Agentura Reuters informovala o největším denním nárůstu o rekordních 3130 nově nakažených v Česku a nezapomněla připomenout symbolickou rozlučku v Praze konanou před 11 týdny. „

Týdny poté, co se Pražené symbolicky rozloučili s koronavirem je tvrdě zasáhla druhá vlna a počet potvrzených případů vytváří denně nové rekordy,“ uvedla agentura.

Nezvládnutí situace kolem šíření covidu-19 v Česku si všiml i americký deník The Washigton Post, který připomněl, že Česko bylo jednou z nejrychlejších zemí v zavádění ochranných opatření. První vlna se dostala tímto způsobem pod kontrolu a restrikce byly uvolňovány již od dubna.

List upozornil, že v současné době je denní nárůst vyšší než v okolních zemích, například v Německu, kde je počet obyvatel osmkrát větší. „Český nárůst nezůstal bez povšimnutí,“ informuje deník, který poukázal, že ostatní evropské země jako je Slovensko, Velká Británie nebo Švýcarsko omezily občanům České republiky vstup. Také Washington Post zmínil předčasné oslavy na Karlově mostě.

Na vývoj v České republice se podíval i britský deník The Independent ve článku s titulkem, že ve snaze potlačit nápor nákazy vláda zpřísňuje ochranná opatření poté, co byla mezi prvními státy, kde se restrikce postupně uvolňovaly. „Je jasné, že pokud nepřijmeme přísnější opatření a nebudeme-li dodržovat ta současná, bude situace vážná," cituje list ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo za den přes 11 tisíc nakažených, dosud nejvíce

22.10.2020 07:46 V Německu přibylo za poslední den přes 11.000 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od…

Krize ve východním Středomoří trvá. Turecko prodlouží spornou misi…

22.10.2020 07:40 Turecko prodlouží současnou misi svých průzkumných plavidel, která k nevoli Řecka a EU hledají nová…

Ve Středomoří hrozí nezvratné ekologické změny. Riziko přírodních…

22.10.2020 07:26 Středomoří kvůli znečištění a klimatickým změnám hrozí nezvratné ekologické škody včetně vyhynutí…

Řecko vyzvalo země EU, aby zvážily setrvání celní unie s Tureckem

21.10.2020 21:53 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama