Obchody tento týden rozšířily nabídku antigenních testů

Potravinářské řetězce tento týden rozšířily nabídku antigenních samotestovacích sad, budou v tom dále pokračovat. O testy od uvedení do prodeje sledují stále velký zájem, kromě běžných zákazníků větší balení testů v obchodech kupují i podnikatelé a malé firmy. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodními sítěmi.

Antigenní testování na koronavirus, ilustrační foto
doporučujeme

V prodejnách Kaufland lidé ode dneška nově najdou testy s detekcí ze slin. Jeden kus koupí za 109,90 koruny, uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl. Za stejnou cenu řetězec prodává i jednokusová balení testů s odběrem z přední části nosu. Ty má také po 25 kusech, od dnešního dne za zvýhodněnou cenu 2099 korun. Dříve balení nabízel o 400 korun dráž.

Globus ve středu do prodeje zařadil antigenní testovací sady pro diagnostiku koronaviru ze slin po jenom kusu za 129,90 koruny. "Zájem o ně se den ode dne násobí. Jsme dobře zásobeni a připraveni na odbyt tisíců kusů denně, od úterý příští týden navíc rozšíříme nabídku těchto testů o rodinné balení po 10 kusech," řekla mluvčí hypermarketů Lutfia Volfová. Doplnila, že stále nabízí i testy pro výtěr z nosu a úst po 20 kusech. Poptávají je hlavně podnikatelé a rodiny.

V Penny Marketu jsou nově k dostání testy s detekcí ze slin, jeden za 149 korun. Zároveň stále prodává tzv. lízátkové testy za 249 korun za kus, o ty je podle mluvčího společnosti Tomáše Kubíka mezi zákazníky stále velký zájem. Za dva týdny jich Penny prodal tisíce kusů.

V supermarketech Albert lidé nyní seženou testy s odběrem vzorku ze slin po jednom nebo dvou kusech. Dosud řetězec nabízel testy jen v hypermarketech. Zákazníci tam koupí samotestovací sady s výtěrem z přední části nosu v balení po pěti kusech za 495 korun.

Testy nabízejí téměř všechny maloobchodní sítě. Tesco se podle svého mluvčího Václava Koukolíčka rozhodlo, že testy do nabídky nezařadí, uvedl.

Podnikatelé testy nakoupí i ve velkoobchodě Makro. Dostupné tu zatím jsou sady pro odběr z přední části nosu po 25 kusech za 2899 korun. "Dále rozšiřujeme nabídku o testy od českého dodavatele Masanta, který mimo jiné dodává také respirátory Good Masks, řekla manažerka komunikace Makro Cash & Carry ČR Romana Nýdrle. K dostání budou příští týden, v balení po 20 kusech i po jednotlivých kusech. Cenu zatím společnost nezveřejnila.

Vláda v boji proti koronaviru zavedla povinné testování na firmách i ve veřejném sektoru. Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) díky tomu bude každý den otestováno zhruba 500.000 pracovníků. Testování je závazné jednou za sedm dní, vláda ale uvažuje o zvýšení frekvence na dvakrát týdně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Arenberger malý záchyt pozitivních školáků očekával

13.04.2021 18:05 Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) očekával, že záchyt pozitivních případů koronaviru…

Úmrtí a hospitalizací lidí nad 80 let s covidem ubývá, nejdéle se očkují

13.04.2021 15:58 Podíl lidí nad 80 let mezi zemřelými a hospitalizovanými s covidem-19 klesá. Zatímco v listopadu na…

Očkování neschválenými vakcínami by zahýbalo důvěrou lidí, tvrdí Šonka

13.04.2021 15:29 Očkování neregistrovanými vakcínami proti covidu-19 by podle šéfa praktických lékařů Petra Šonky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama