Očkovací centrum na brněnském výstavišti ztrojnásobuje počet očkování

Očkovací centrum v záložní nemocnici na výstavišti v Brně ztrojnásobuje tento týden počet očkování. Minulý týden očkovalo kolem 130 lidí denně, nyní kolem 400. ČTK to řekl vedoucí očkovacího týmu Milan Krtička. Navýšení umožnila větší zásilka vakcín. Očkování podstupují senioři nad 80 let. Většina absolvuje první kolo, asi pět procent chodí na kolo druhé. Podle Krtičky by se v březnu mohlo očkovat až 1000 lidí za den.

Očkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Fakultní nemocnice Brno, která na výstavišti očkovací centrum zajišťuje, měla v posledních týdnech nižší a někdy i poloviční dodávky vakcín. Proto otevírala na výstavišti méně termínů pro nové zájemce o očkování. Minulý týden ale přišlo vakcín více. "Ještě před týdnem jsme zde očkovali 130 lidí denně, teď jsme asi na 400, takže jsme ztrojnásobili kapacitu," uvedl Krtička.

Očkovací centrum plní vyčleněná místa lidmi, kteří čekají před pomyslnou "závorou". "V současné době před závorou stojí asi 2000 seniorů nad 80 let. Plánujeme je do systému z velké části pustit příští týden, kdy bychom je měli doočkovat," řekl Krtička. Podle něj se bude "závora" otevírat ve čtvrtek kolem poledne a potom také v sobotu, aby se zaplnil pondělní termín. Proto by měli senioři nebo jejich příslušníci být na pozoru. Kdo se totiž nestihne zaregistrovat v systému, vrátí se "před závoru".

Výhledově by se měla kapacita očkování ještě zvýšit. "První březnový týden pojedeme stále v kapacitě 400 vakcín denně, ale druhý týden už se bavíme o kapacitě mezi 800 až 1000 dávek denně. Budeme navyšovat a těšíme se na to," dodal Krtička.

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá ČTK řekla, že by tento týden měly do kraje dorazit dodávky všech tří vakcín, a to Pfizer, Moderna i Astra Zeneca. U Pfizeru se očekává osm boxů do Fakultní nemocnice Brno, dva do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně a jeden do Vojenské nemocnice Brno. Jeden box obsahuje 195 ampulí a z každé je možné vytvořit šest dávek. Dále se očekává 1700 dávek vakcíny Moderna a koncem týdne by měla podruhé dorazit vakcína Astra Zeneca, která by podle Plaché měla od března sloužit k očkování praktickým lékařům.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SÚKL eviduje 1119 podezření na nežádoucí účinky vakcín

04.03.2021 11:15 Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) zaznamenal k úterku 1119 podezření na nežádoucí účinky…

ONLINE: Čínskou a ruskou vakcínu neproplatí pojišťovna, zahraničí ji neuzná

04.03.2021 10:58 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

Vakcínu dostalo za dva měsíce jen čtvrt milionu Čechů

04.03.2021 10:20 Od začátku očkování proti novému typu koronaviru dostalo v Česku obě potřebné dávky čtvrt milionu…

Svaté Anně v Brně se ozvalo 20 nemocnic se zájmem o ivermektin

04.03.2021 09:36 Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně se k dnešnímu ránu ozvalo 20 nemocnic se zájmem o lék…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama