Očkování bez registrace je v Praze možné i v noci

Na dalších dvou místech v Praze dostanou lidé vakcínu proti covidu-19 bez předchozí registrace. V posledním červencovém a prvním srpnovém týdnu bude takto očkovat Nemocnice sv. Kříže na Žižkově, noční očkování dnes zkušebně nabízí klinika Canadian Medical v Praze 6. Na obou místech další termíny očkování bez objednání přidají podle zájmu lidí. Nemocnice a klinika to sdělily ČTK.

Očkování proti koronaviru, ilustrační fotografie.

V hlavním městě vakcínu bez registrace nabízejí očkovací místa na hlavním nádraží a v obchodních centrech na Chodově a Smíchově. První dvě z nich se otevřela 12. července. Další taková očkovací místa dnes začala fungovat v Brně, Ostravě, ve Zlíně, v Luhačovicích na Zlínsku, v Uherském Hradišti a také v Jaroměři na Náchodsku.

"Nemocnice Žižkov v Kubelíkově ulici 16 v Praze 3 má volné termíny, které lze aktuálně využít pro zájemce o očkování, kteří se nechtějí registrovat v rezervačním systému a raději volí očkovací místo, kam mohou přijít z ulice a nechat se naočkovat. Registraci pacienta provede personál nemocnice na místě," oznámila dnes Nemocnice sv. Kříže. Lidé mohou dostat vakcínu v pracovních dnech příštích dvou týdnů s výjimkou čtvrtku 29. července a středy 4. srpna.

Na Žižkově se bude očkovat dvoudávkovými vakcínami Moderna a Pfizer. "Pokud již má očkovaný první dávku vakcíny Moderna z jiného místa, například od praktického lékaře, který již nemůže druhou dávku poskytnout, může přijít k nám pro tuto dávku," doplnila nemocnice.

Bez předchozího zapsání do rezervačního systému si dnes od 19:00 do 23:00 mohou přijít zájemci pro vakcínu na kliniku Canadian Medical v Praze 6. "Chceme vyjít vstříc všem, pro které je, třeba kvůli pracovnímu vytížení, náročné najít termín přes den a umožnit jim snadné očkování proti covidu-19 i v čase, kdy jsou jiná místa již uzavřena," uvedla vedoucí očkovacího centra Lucie Sobotková.

Od poloviny příštího týdne bude možné dostat vakcínu proti covidu-19 bez registrace v Olomouci, Plzeňský kraj vysílá mobilní očkovací týmy pro neregistrované do obcí s nízkým počtem očkovaných. Mobilní týmy mají působit také ve vyloučených lokalitách v Ústeckém a Moravskoslezském kraji, v Praze budou někteří praktičtí lékaři očkovat bezdomovce, oznámil už dřív ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

V Česku přibylo v sobotu 117 nově nakažených

01.08.2021 10:02 Nově potvrzených případů nemoci covid-19 v sobotu v Česku v mezitýdenním srovnání opět ubylo,…

CDC ruší PCR testy, šíří se českým internetem. Dezinformaci sdílí lékař i…

31.07.2021 22:01 Aktualizováno Českým internetem se šíří nová dezinformace. Ta tvrdí, že americké Centrum pro kontrolu a prevenci…

Vyšetřování ČOV zjistilo, že během letu do Tokia došlo k porušování…

31.07.2021 20:04 Vyšetřování průběhu charterového letu na olympijské hry, po němž měli někteří členové výpravy…

Návštěvníci pražské zoo se mohou nechat v areálu naočkovat proti covidu

31.07.2021 18:45 Lidé, kteří o víkendu navštíví pražskou zoologickou zahradu, se mohou nechat v areálu očkovat bez…

Změna v nošení respirátorů a testování dětí. Jaká platí nová opatření?

31.07.2021 13:07 Ode dneška nemusí nosit respirátor lidé, kteří jej nemohou mít ze zdravotních důvodů. Musí ale pro…

Česko eviduje za pátek 140 nových případů koronaviru

31.07.2021 10:23 V Česku testy v pátek potvrdily 140 nových případů nemoci covid-19, což je zhruba o 50 méně než…

Loni se v Česku objevily čtyři případy onemocnění spalničkami

31.07.2021 09:35 Loni zaznamenali zdravotníci v Česku jen čtyři případy onemocnění spalničkami, letos v prvním…

Povinné respirátory zůstávají. Ministerstvo opravilo opatření a přidalo…

30.07.2021 22:04 Aktualizováno Lidé, kteří nemohou ze zdravotních důvodů nosit respirátor, ho nebudou muset nosit. Musí mít ale…

Odborníci radí protilátky na covid jako prokázání bezinfekčnosti neuznávat

30.07.2021 18:06 Aktualizováno Odborníci nedoporučují uznávat protilátky na covid-19 jako prokázání bezinfekčnosti. Člověk, který…

Prodejci většinou dny volna navíc za očkování nenabízejí

30.07.2021 13:02 Prodejci, které oslovila ČTK, většinou dny volna navíc jako motivaci k očkování proti koronaviru…

Související:

Právě se děje