Policie kvůli zakázkám Nemocnice Na Bulovce obvinila Šnajdra

Policie dnes zadržela a obvinila podle informací Lidových novin bývalého poslance ODS Marka Šnajdra kvůli údajným manipulacím se zakázkami pražské Nemocnice Na Bulovce. Spolu s ním obvinila další čtyři lidi, uvedl server Lidovky.cz.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Marek Šnajdr na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Kvůli přidělování zakázek v pražských nemocnicích policie už dříve obvinila mimo jiné podnikatele Tomáše Horáčka, bývalou ředitelku Nemocnice na Bulovce Andreu Vrbovskou nebo někdejšího ředitele nemocnice Františka Nováka.

Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství Zdeněk Matula na webuuvedl, že policie trestně stíhá pět lidí a dvě firmy. Podezřívá je ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, přijetí úplatku a podplacení. Případ souvisí s veřejnou zakázkou Nemocnice Na Bulovce na obnovu lineárních urychlovačů včetně příslušenství. Předpokládaná hodnota zakázky byla 120 milionů korun. Obvinění byli zadrženi, dodal státní zástupce.

Šnajdr figuroval v kauze, která v roce 2013 přispěla k pádu vlády tehdejšího premiéra Petra Nečase. Státní zástupce tvrdí, že Nečas, jeho žena Jana (dříve Nagyová) a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček v roce 2012 přislíbili poslancům Šnajdrovi, Petru Tluchořovi a Ivanu Fuksovi lukrativní funkce za to, že se vzdají mandátu a nechají projít vládní daňový balíček, s nímž nesouhlasili. Poté, co byl balíček schválen, se Šnajdr stal předsedou dozorčí rady Čepra.

Trojice exposlanců původně čelila obvinění, Nejvyšší soud ale dospěl k závěru, že je v této věci nelze stíhat. Muži pak chtěli po státu téměř desetimilionové odškodné, nakonec po dohodě dostali částky v řádu statisíců korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (78)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko nabídne tři nemocnice pro testy léku remdesivir. Účinek na covid-19…

04.04.2020 16:57 Výrobce experimentálního léku remdesivir si vyžádal dvě až tři místa pro případné další testování…

Prymula: Plošné testování seniorů v domovech se neplánuje

04.04.2020 16:40 Stát plánuje pravidelné testování personálu domovů pro seniory na nový typ koronaviru, u klientů to…

Ve FN Hradec Králové je devět pacientů s covid-19, dva na plicní ventilaci

04.04.2020 16:17 Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové bylo dnes odpoledne devět pacientů s covid-19. Dva z nich byli…

Interna v Břeclavi má šest nakažených zdravotníků, devět pacientů

04.04.2020 13:41 Na interně Nemocnice Břeclav mají nákazu koronavirem tři lékaři, tři sestry a devět pacientů. ČTK…

Související:

Právě se děje

Další zprávy