Praha hlásí 1342 nových případů covidu, lidé si mají víc všímat hovorům z neznámých čísel

V Praze v pátek přibylo 1342 potvrzených případů nemoci covid-19. Od březnového začátku epidemie je to druhý nejvyšší denní nárůst počtu infikovaných v metropoli. Celkem laboratoře v hlavním městě odhalily 29.172 případů nákazy. Přes 13.000 lidí se z onemocnění covid-19 vyléčilo a 236 pacientů zemřelo, tři úmrtí připadají na pátek.

Češi se nechávají testovat na covid-19
doporučujeme

Aktuálně se v Praze s nemocí potýká 15.673 lidí. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

Nejvyšší denní nárůst potvrzených případů infekce novým koronavirem zaznamenali pražští hygienici v pátek 9. října, a to 1380. V tomto týdnu se denní nárůsty drží nad tisícovkou od úterý, kdy přibylo 1151 případů. Ve středu to bylo 1269 nově nakažených a ve čtvrtek 1139.

Pražští hygienici kvůli trasování lidí s covidem-19 apelují, aby lidé věnovali větší pozornost příchozím hovorům z neznámých čísel. Ve středu se napoprvé dovolali jen asi polovině lidí, které potřebovali kontaktovat, uvedli v pátek na webu.

"To už je skutečně vysoké procento. Věříme, že se jednalo o zcela výjimečný den, dosud se nic takového nestalo. V rámci navazujících volání se podařilo naprostou většinu případů zdárně vyřešit," uvedla ředitelka hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

V Praze je nyní podle seznamu uvedeném na webu ministerstva zdravotnictví zhruba čtyřicítka míst, kde se lze nechat na nákazu koronavirem otestovat. V některých z nich je k dispozici více odběrových stanů či přepážek. Pouze samoplátce vyšetří například na odběrovém místě na letišti Václava Havla. Výhradně pacienty s žádankou přijímají v odběrovém místě Městské polikliniky Praha.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirová epidemie se dál zhoršuje: Pacientů v nemocnicích přibývá,…

26.10.2020 15:40 Pacientů s covidem ve středočeských nemocnicích dál přibývá, chybí personál, lůžek je dostatek.…

Nový šéf zdravotnictví? Blatný je vynikající, na post ministra se hodí,…

26.10.2020 14:28 Vedení Fakultní nemocnice Brno hodnotí jako vynikajícího a pracovitého lékaře dětského hematologa…

Do Česka dorazily další plicní ventilátory, tentokrát z Rakouska

26.10.2020 14:00 Aktualizováno Rakouští hasiči dnes přivezli do Česka 45 plicních ventilátorů určených pro pacienty s koronavirem.…

Nový šéf VZP zvolen nebyl, zvažuje se i mimořádné zasedání správní rady

26.10.2020 13:56 Nového ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny dnes správní rada nezvolila, řekl ČTK mluvčí VZP…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama