Praha hlásí za pátek nejvíc případů koronaviru za devět dní

Laboratoře v Praze v pátek potvrdily nejvíc případů koronaviru za devět dní. Bylo jich 502, shodně o deset víc než ve čtvrtek i minulý pátek. Rizikové skóre protiepidemického systému PES zůstalo dnes v hlavním městě druhý den po sobě na 44 bodech ze sta. Je tak ve třetím z pěti stupňů, podle kterých se řídí opatření proti nákaze. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Praha
doporučujeme

Denní přírůstek počtu nakažených v metropoli převýšil 500 naposledy 11. listopadu, kdy jich bylo 760. Na začátku měsíce testy potvrzovaly i víc než 900 případů za den a ve druhé polovině října až přes 1700 denně.

Aktuálně nakažených proti pátečnímu ránu ubylo na 8345, průběh nemoci covid-19 je u většiny z nich mírný. Od začátku epidemie v březnu hygienici v Praze zaznamenali 57.713 případů nákazy, 48.696 lidí se vyléčilo a 672 zemřelo.

Úmrtí s covidem-19 v hlavním městě od konce října přibylo o víc než polovinu. Oproti počátku listopadu, kdy za den zemřelo i víc než 20 lidí, není situace nyní tak tragická. Denní počet úmrtí se v tomto týdnu pohybuje většinou mezi deseti a 15, za pátek jich je zatím šest. Údaje z posledních dnů se ale při následných aktualizacích zvyšují.

Praha je na tom podle skóre PES lépe než Česko jako celek, které se 62 body patří do přísnějšího čtvrtého stupně. Ten značí vážný stav, rozsah omezení je v něm druhý nejtvrdší. ČR se do čtvrtého stupně posune rozhodnutím vlády od pondělí, stejně i hlavní město. Po regionech se mají podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) opatření rozvolňovat až při nižších stupních rizika.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku dál roste. Na hranicích se čekají fronty

25.01.2021 08:06 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává třetí den na 69 bodech, ve čtvrtém z pěti stupňů rizika…

Během týdne má vzniknout analýza k zavedení povinných respirátorů

24.01.2021 22:03 Aktualizováno Skupina vedená hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou během nadcházejícího týdne vypracuje analýzu,…

Reprodukční číslo dál roste, premiér Babiš podstoupil očkování

24.01.2021 21:50 Aktualizováno Rizikové skóre protiepidemického systému PES je navzdory pokračujícímu růstu reprodukčního čísla…

Očkování nejrizikovějších skupin se kvůli nižším dodávkám asi o měsíc…

24.01.2021 15:31 Naočkování nejrizikovější skupiny, do které patří lidé nad 80 let a zdravotníci, bude mít proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama