Praha má podle hygieniků maximální opatření. Zbývá už jen jediná možnost

Česko v posledních dnech hlásí rekordní přírůstky počtu nakažených a největší počet lidí s novým typem koronaviru přibývá v Praze. Podle hygieniků už jsou ale v platnosti téměř všechna možná opatření, a zbývá už jen krajní řešení.

Ilustrační foto
doporučujeme

Praha je nejvíce zasaženým regionem Česka. Šéfka hygienické stanice Zdeňka Jágrová ale tvrdí, že pro zpomalení šíření koronaviru se už moc věcí dělat nedá.

Nemoc se totiž nešíří z jednoho místa, jako tomu v létě v případě akcí v klubech, ale plošně. S dohledáváním zdroje nákazy jsou proto problémy.

"Je to den ode dne jinak. Předevčírem bylo až 48 procent těch, u kterých jsme se nedopátrali možného zdroje," řekla Seznamu Jágrová.

V Praze nyní platí nutnost nošení roušek v uzavřených prostorách, povinnost dezinfikovat si ruce a od pondělí i povinnost nošení roušek ve společných prostorách škol. 

Víc se ale udělat nedá. "Není už moc kam sáhnout, pokud nechceme udělat nějaký lockdown, což nikdo nechce," tvrdí. Zároveň ale přiznává, že plošná karanténa je jedna z mála možností, která hygienikům zbývá.

"Moc dalších opatření není, můžou se rozšířit ještě roušky na školách," uvedla s tím, že roušky by měly negativní dopad na vyučování, a proto se k této možnosti nepřiklání, stejně jako k opatření na sportovních akcích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula navrhne vyhlášení nouzového stavu, Hamáček ho podpoří

28.09.2020 19:39 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru zřejmě navrhne na dalším jednání vlády ministr…

V Praze přibylo za 24 hodin 238 nakažených koronavirem, více než v neděli

28.09.2020 19:22 V Praze přibylo za posledních 24 hodin 238 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 50 více…

Covid: Počet nově nakažených v ČR dál stoupá, ve vážném stavu je 187…

28.09.2020 19:18 Aktualizováno Počet nově nakažených koronavirem za 27. září byl největším nedělním nárůstem v Česku od začátku…

Nemocnice v ČR mají problém. Dochází lék remdesivir na těžké formy covidu…

28.09.2020 14:26 Aktualizováno Nemocnicím v Česku dochází lék remdesivir na těžké formy nemoci covid-19. Uvedl to dnes Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama