První Čech nakažený koronavirem promluvil o příznacích. Prozradil, kde se nakazil

Česko má první tři pacienty nakažené koronavirem Covid-19. Jeden z nich pro Českou televizi popsal, jak se cítí, jaké má příznaky a kde se nakazil.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

lékaři
doporučujeme

"Byli jsme jako rodina sami v oblasti severní Itálie, která spadá pod Benátsko. Tedy v oblasti, kterou ministr označil za rizikovou," prozradil České televizi s tím, že první příznaky začal pociťovat druhý den.

"Vůbec si to nedokážu vysvětlit, je to pro mě víceméně záhadou. Ještě dvě hodiny zpět jsem si to vůbec nepřipouštěl a představoval jsem si, že je to vše jen souhra náhod a mediální humbuk. Já sám se cítím úplně v pohodě, jen mám rýmu. Vůbec si nepřipadám nemocný," řekl.

Navzdory tomu, že šlo pouze o rýmu, kontaktoval hygienickou stanici. Ta odebrala vzorky a čekalo se na výsledky. "Mám rýmu, a to je asi tak všechno. Nemám kašel, nemám dušnost, nemám horečku. Dnes ráno už to bylo úplně bez teploty. Cítím se úplně v pohodě," popsal svůj zdravotní stav.

Muž, kterého hospitalizovali v Ústí nad Labem, byl následně převezen do Prahy, kde je v nemocnici v karanténě. Tu má nařízenou i jeho rodina, s níž byl v zahraničí.

"Naštěstí to bylo bez kontaktu s kýmkoliv dalším a projevilo se to následující den po příjezdu, kdy jsme byli doma a nikam jsme nešli, protože jsme měli ještě dovolenou," vysvětlil.

Na přístup zdravotníků si nestěžuje, personál je podle něj velmi vstřícný. "Podléhá to všem záležitostem spadajícím pod infekční nákazu. To znamená ochranné pomůcky a podobně. To je zabezpečeno na maximální úrovni," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nakažených koronavirem v Česku stoupl na 9134

28.05.2020 18:33 V Česku za dnešek přibylo zatím 48 případů covidu-19. Novým koronavirem, který nemoc způsobuje, se…

Nakažených v souvislosti s Darkovem přibylo, je jich 319

28.05.2020 17:31 V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov společnosti OKD hygienici k dnešku…

Pravidla pro veletrhy by měla být do konce května, pořadatelé hlásí…

28.05.2020 16:32 Pravidla pro konání veletrhů by měla být na ministerstvu zdravotnictví (MZd) vypracována do konce…

Druhá vlna covidu-19? Piráti chtějí zavést čtyři stupně pandemické…

28.05.2020 14:11 Ministerstvo zdravotnictví by mělo podle Pirátů do konce června zpracovat systém pandemických…

Související:

Právě se děje

Další zprávy