Prymula: Někde jsou stále rezervy v dodržování opatření

Stát nechce přijímat další plošná opatření, která jsou náročná pro segmenty průmyslu či zemědělství. V některých oblastech, například v závodním stravování nebo v domovech pro seniory, jsou ale stále rezervy v dodržování přijatých omezení. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl předseda Ústředního krizového štábu a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Roman Prymula
doporučujeme

Podle Prymuly se stát chystá na to, že postupně bude uvolňovat přísná opatření za podmínky, že budou skutečně dodržována. Například některé skupiny stavebních dělníků nemají ochranné pomůcky, uvedl. Zopakoval také, že ministerstvo zdravotnictví omezilo pohyb lidí na veřejně dostupných místech na skupinky maximálně po dvou osobách. Chce tak omezit kontakt na minimum. V pondělí opatření schválila vláda.

Problémy jsou podle něj nadále například ve stravování. V některých závodech je v jídelnách obrovská koncentrace osob, Prymula tak apeloval na segmentovaný režim, aby stejní lidé chodili na oběd ve stejnou dobou a nepotkávali se s jinými. Také v domovech seniorů je podle něj nutné opatření dodržovat a omezit rizika například shlukování lidí do skupin.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) i Prymula uvedli, že středeční výrazný nárůst počtu nakažených souvisí s tím, že se zásadně zvýšil počet provedených testů. Podle Vojtěcha tak není nutné dělat zásadní závěry. Během středy přibylo 291 potvrzených případů, zatím nejvíce za jeden den. Nejvyšší byl ale ve středu i počet testovaných lidí, laboratoře provedly téměř 4100 testů. O den dříve přibylo 185 potvrzených případů, provedených testů ale bylo 2976.

Počet nakažených koronavirem v Česku se k dnešnímu ránu zvýšil na 1775 případů. Z nemoci COVID-19 se vyléčilo deset pacientů, šest nakažených zemřelo.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

2422 nakažených. Počet pacientů s koronavirem rekordně stoupnul

28.03.2020 09:07 Počet potvrzených případů nákazy novým koronavirem v Česku stoupl v pátek o 373, což je zatím…

Zadržují Němci ochranné pomůcky pro Česko? Velvyslanec se brání

27.03.2020 21:12 Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) podle německého velvyslance Christopha…

Pro styk s nakaženými koronavirem stačí většinou FFP2, říká ministerstvo

27.03.2020 20:58 Pro kontakt zdravotníků s pacienty s nemocí COVID-19 stačí podle doporučení ministerstva…

Domovy důchodců musí vyčlenit desetinu kapacity pro nakažené, nařídil…

27.03.2020 18:52 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví nařídilo mimořádným opatřením domovům pro seniory a podobným lůžkovým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama