Růst nakažených s rozvolňováním nesouvisí. Pokud bude pokračovat, rušení se může zastavit

Nárůst počtu nových případů covidu-19 až na čtvrtečních 82 za den podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nesouvisí s pondělní vlnou uvolnění opatření, která byla přijata k omezení epidemie.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Podle něj je příliš brzy na to, aby se projevila, protože inkubační doba nemoci covid-19 je až 14 dní. Nové případy přibývají víc například v Praze nebo v Ostravě, řekl dnes na tiskové konferenci ministerstva. Čtvrteční přírůstek počtu případů byl v květnu dosud nejvyšší.

O pozastavení nebo odkladu by se podle něj mělo uvažovat v případě, že by nových případů denně nebyly desítky, ale stovky. "Pokud by to nebyl výkyv, ale trend, museli bychom to přehodnotit," dodal.

Zatím podle ministra není nutné zpomalit uvolňování opatření. "Pokud by stoupalo reprodukční číslo nebo počet pacientů v nemocnicích ve vážném stavu, tak je na místě přemýšlet o nějakém zbrzdění. Ale počty pacientů v nemocnicích klesají," uvedl ministr.

V některých městech, zejména v Praze, ale také například v Ostravě, roste podle ministra počet případů spojených s komunitním šířením. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové se ale případy netýkají rizikové skupiny nad 65 let. Většinou také nejde o velké skupiny. "V Praze byla jenom jedna skupina 17 stavebních dělníků," řekla hygienička.

Od začátku epidemie se do čtvrtka nakazilo nemocí covid-19 v ČR 8351 osob, z nich se už 5241 vyléčilo a 293 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo. Aktuálně se s nemocí potýká 2817 lidí. Více než sto nemocných přibylo naposledy poslední dubnový den. Za poslední týden nepřekročil denní přírůstek šedesátku, ve čtvrtek bylo případů 82.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronakrize se v ČR zhoršuje. Dnes další rekord v počtu nakažených, denně…

20.10.2020 19:42 V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet…

Restrikce nejsou dodržovány. Prymula naznačil, že přijdou další opatření…

20.10.2020 16:48 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) naznačil, že mohou přijít další, přísnější opatření k…

Aplikace eRouška byla aktualizována, nová verze má být přesnější

20.10.2020 13:57 Aplikace eRouška zaznamenávající kontakty s nakaženými covidem-19 by měla být po aktualizaci…

Plicní ventilátory pro nouzové použití: CoroVent dostane českou registraci…

20.10.2020 11:46 Plicní ventilátory CoroVent vyvinuté na jaře s pomocí peněz českých dárců by podle ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama