Růst nakažených s rozvolňováním nesouvisí. Pokud bude pokračovat, rušení se může zastavit

Nárůst počtu nových případů covidu-19 až na čtvrtečních 82 za den podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nesouvisí s pondělní vlnou uvolnění opatření, která byla přijata k omezení epidemie.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Podle něj je příliš brzy na to, aby se projevila, protože inkubační doba nemoci covid-19 je až 14 dní. Nové případy přibývají víc například v Praze nebo v Ostravě, řekl dnes na tiskové konferenci ministerstva. Čtvrteční přírůstek počtu případů byl v květnu dosud nejvyšší.

O pozastavení nebo odkladu by se podle něj mělo uvažovat v případě, že by nových případů denně nebyly desítky, ale stovky. "Pokud by to nebyl výkyv, ale trend, museli bychom to přehodnotit," dodal.

Zatím podle ministra není nutné zpomalit uvolňování opatření. "Pokud by stoupalo reprodukční číslo nebo počet pacientů v nemocnicích ve vážném stavu, tak je na místě přemýšlet o nějakém zbrzdění. Ale počty pacientů v nemocnicích klesají," uvedl ministr.

V některých městech, zejména v Praze, ale také například v Ostravě, roste podle ministra počet případů spojených s komunitním šířením. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové se ale případy netýkají rizikové skupiny nad 65 let. Většinou také nejde o velké skupiny. "V Praze byla jenom jedna skupina 17 stavebních dělníků," řekla hygienička.

Od začátku epidemie se do čtvrtka nakazilo nemocí covid-19 v ČR 8351 osob, z nich se už 5241 vyléčilo a 293 pacientů s nemocí covid-19 zemřelo. Aktuálně se s nemocí potýká 2817 lidí. Více než sto nemocných přibylo naposledy poslední dubnový den. Za poslední týden nepřekročil denní přírůstek šedesátku, ve čtvrtek bylo případů 82.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové ohnisko koronaviru: Ve FN Brno se nakazilo několik zdravotníků

03.06.2020 13:49 Aktualizováno Fakultní nemocnice Brno musela uzavřít jedno lůžkové oddělení, na kterém ležel pacient nakažený…

Testy na Dole Darkov odhalily zatím šest pozitivních lidí

03.06.2020 11:32 Mezi vzorky, které hygienici odebrali v úterý při plošném testování zaměstnancům na Dole Darkov…

V úterý přibylo v Česku nejvíce nakažených za 9 dní

03.06.2020 09:55 V úterý přibylo v České republice 62 nakažených koronavirem, což je nejvíce za posledních devět dní…

Desetina lidí si užívání léků na předpis si během covidu v ČR upravila

03.06.2020 09:27 Téměř každý desátý uživatel léků na předpis v Česku si během koronavirové krize upravil bez…

Související:

Právě se děje

Další zprávy