Sedmá oběť koronaviru v Česku. Senior měl další vážné zdravotní potíže

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zemřel osmdesátiletý pacient s velmi vážným onemocněním. Před několika dny byl navíc pozitivně testován na COVID-19. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Přesný čas úmrtí pacienta nemocnice neuvedla.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

V České republice jde o sedmé úmrtí v souvislosti s nákazou novým koronavirem, které úřady oznámily.

Ve FN Hradec Králové je na infekční klinice v izolaci pět pacientů s potvrzeným onemocněním COVID-19, jeden z nich je ve vážném stavu. Jedna ze zaměstnankyň FN je s potvrzeným onemocněním koronavirem v domácí izolaci, pracuje na oddělení, kde se nákaza u několika pacientů objevila, řekli ČTK zástupci nemocnice.

"K zemřelému nebudeme nic bližšího sdělovat. Zaměstnankyně FN Hradec Králové je v domácí izolaci, onemocnění má u ní lehký průběh. Na oddělení pokračuje epidemiologické šetření, které má prokázat, jak se tam nemoc objevila," řekla ČTK Sochor.

Z dřívějšího vyjádření FN vyplynulo, že epidemiologické šetření se týká oddělení hematologické kliniky, ze kterého zhruba 30 zdravotníků a pracovníků šlo do karantény.

Fakultní nemocnice v pondělí v souvislosti s případy na hematologii rozhodla o zřízení několika desítek zvláštních lůžek pro pacienty s podezřením na COVID-19. Na těchto takzvaných observačních lůžkách pacienti budou, než se onemocnění potvrdí či vyloučí. Pak budou přeloženi buď na infekční kliniku, nebo na odpovídající klinické pracoviště. Infekční klinika disponuje až 100 lůžky.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19: Koncem května má být remdesivir pro 140 tisíc pacientů, počet…

07.04.2020 08:34 Americká společnost Gilead chce mít na konci května experimentální lék na covid-19 remdesivir…

K promoření dojde i bez zásahu státu, děje se už teď, tvrdí vědci

06.04.2020 22:00 Aktualizováno Na vhodnosti záměrného promoření populace novým typem koronaviru se odborníci neshodnou. Zřejmě…

Vojtěch souhlasí s promořením populace. Opatření proti covid-19 se mají…

06.04.2020 22:00 Aktualizováno Pokud se situace do středy nezmění, půjde podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO)…

Hygienici hlásí v Praze 1132 nakažených, ministerstvo 1204

06.04.2020 20:48 Hygienici evidovali k dnešnímu večeru v Praze 1132 případů nákazy novým typem koronaviru. Za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy