Ministr Vojtěch nesouhlasí s tvrzením, že je v Česku druhá vlna epidemie

V České republice pandemie covid-19 eskaluje od začátku minulého týdne. Potvrzené pozitivní případy překračují tisícovku. Vysoký počet souvisí se zvýšením testovací kapacity, přesto krajské hygienické stanice nestíhají trasovat. Přišla druhá vlna nákazy? Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má jasno.

Adam Vojtěch (ANO)
doporučujeme

Roman Prymula označuje výrazný nárůst pozitivních případů koronaviru za druhou vlnu pandemie, která zasáhla Českou republiku. S tímto vyjádřením však Vojtěch nesouhlasí. „Virus tu byl, je a bude, protože nikdy nezmizel,“ řekl Vojtěch televizní stanici CNN Prima News. Dle jeho slov se jedná o pouhý formalismus a stále pokračuje první vlna.

Podle Vojtěcha není třeba aktivovat Ústřední krizový štáb, protože zhoršující se situace v Česku je spíše zdravotní otázkou. „Dnes jsme v jiné situaci, než jsme byli na jaře, máme zásoby,“ míní ministr zdravotnictví.

Podle jeho slov je třeba řešit současnou situaci, a proto byla zavedena přísnější opatření ohledně nošení roušek a uzavírání nočních klubů, kde je podle jeho slov největší riziko přenosu. „Podle vývoje přijmeme další opatření,“ dodal Vojtěch.

Krajské hygienické stanice pak nestíhají nastavený cíl v trasování kontaktů. Selhala chytrá karanténa? „To určitě ne. Od léta navyšujeme počet na krajských hygienických stanicích,“ uvedl Vojtěch, který sám potvrdil, že nárůst pozitivních případů předčil očekávání. „Na to teď musíme reagovat my. Trasování nevzdáváme a kapacity budeme dále navyšovat,“ řekl závěrem ministr zdravotnictví.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ředitelé nemocnic by vyhlášení nouzového stavu uvítali

21.09.2020 22:06 Aktualizováno Ředitelé nemocnic v krajích by většinou uvítali vyhlášení nouzového stavu kvůli pořizování…

Zemřel první český lékař s covidem. Počty nakažených zdravotníků prudce…

21.09.2020 22:06 Aktualizováno V České republice zemřel první lékař nakažený novým typem koronaviru. Upozornil na to prezident…

V Praze přibylo za 24 hodin opět téměř 300 případů covidu

21.09.2020 19:57 V Praze přibylo od nedělního večera 283 prokázaných případů nemoci covid-19. Je to zhruba o 110…

Hamáček: Při 120 000 nakažených hrozí omezení lůžkové péče. Může to nastat…

21.09.2020 19:21 Pokud počet nakažených koronavirem přesáhne za měsíc 120.000 osob, hrozí omezení lůžkové péče v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama