Stát pošle do nejpostiženějších regionů více vakcín

Stát pošle do Karlovarského a Královéhradeckého kraje více vakcín proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ČTK řekl, že tyto kraje rozhodnou, kam je pošlou. Vláda tak podle Blatného reaguje na žádost regionů, které jsou nejvíc postiženy šířením koronaviru.

Očkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Blatný už dříve označil žádost krajů za smysluplnou. Ve čtvrtek ve Sněmovně řekl, že je snaha nějakým způsobem vyjít krajům vstříc, ale jestliže se to stane, tak jen tehdy, když to neohrozí očkování v ostatních regionech. Jaké množství stát do krajů pošle, ví podle ministra koordinátorka očkování Kateřina Baťhová.

"Snažíme se co nejdříve vyočkovat veškeré množství dodaných vakcín. Navýšení další dodávky využijeme pro co nejrychlejší proočkování nejrizikovější kategorie 1A, což jsou zdravotníci v první linii, senioři starší 80 let, personál a klienti sociálních zařízení," řekl dnes ČTK mluvčí Královéhradeckého kraje Dan Lechmann.

Karlovarský hejtman Petr Kulhánek (za STAN) dnes ČTK řekl, že Karlovarský kraj dostal tento týden rozpis očekávaných dodávek vakcín na březen. "V něm je od 8. března navýšení dodávek ze dvou plat vakcín na tři. To znamená místo 2340 dávek o 1170 dávek více. O žádném mimořádném navýšení dávek mimo tento rozpis zatím informaci nemáme," řekl Kulhánek.

V ČR jsou k dispozici vakcíny od tří firem - Pfizer/BionTech, Moderny a AstraZeneca. Od 27. prosince, kdy se začalo proti novému koronaviru očkovat, dostalo obě potřebné dávky vakcíny 198.024 lidí, vyplývá z webu ministerstva zdravotnictví. Zdravotníci dosud aplikovali téměř 520.000 dávek vakcíny, z toho 16.341 ve čtvrtek. To je zhruba o 200 víc než ve středu. Vláda čelí kritice opozice za pomalé tempo očkování.

Z více než půl milionu aplikovaných dávek vakcíny připadá podle dat ministerstva zdravotnictví na Královéhradecký kraj 26.400 dávek. V Karlovarském kraji zdravotníci dosud podali přes 11.000 dávek, což je nejméně v zemi.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do ulic vyrazí tisíce policistů a vojáků. Podle Maďara opatření nestačí

28.02.2021 21:54 Aktualizováno Z sobotu přibylo v Česku 7798 nakažených. O půlnoci začnou platit v Česku nová opatření, podle…

Brno a okolí bude při vládních opatření bráno jako jeden okres

28.02.2021 19:26 Okresy Brno-město a Brno-venkov budou od pondělí pro účely vládního opatření zakazující pohyb lidí…

Kdo by nahradil Blatného? Padlo první jméno, epidemiolog ale odmítl

28.02.2021 18:03 Člen Rady vlády pro zdravotní rizika a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal by odmítl případnou…

Sasko dodá Česku 15.000 dávek vakcíny od firmy AstraZeneca

28.02.2021 17:49 Aktualizováno Sasko České republice dodá 15.000 dávek vakcíny firmy AstraZeneca proti covidu-19 pro Cheb, Sokolov…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama