Státní nemocnice mají převzít vybavení letňanské polní nemocnice

Ventilátory a lůžka z uzavírané polní nemocnice v pražských Letňanech budou sloužit k posílení kapacity státních nemocnic. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po schůzi vlády novinářům řekl, že se o tom jedná. Kromě ekonomické rozvahy vedlo podle ministra k rozhodnutí polní nemocnici rozebrat i to, že personál se přednostně posílal do stávajících nemocnic.

Zdravotnické zařízení následné péče o pacienty s koronavirem  v pražských Letňanech (Foto: Facebook Nemocnice Na Bulovce)
doporučujeme

Záložní nemocnici v Letňanech armáda postavila loni koncem října kvůli podzimnímu zhoršování situace ve zdravotnických zařízeních. Vyrostla v halách letňanského výstaviště, pomoc v ní mohlo podle plánů dostat 500 pacientů. Nakonec nemocnice nebyla aktivována. Vybavena byla novými lůžky a přístroji. Pracovat v ní měli především vojenští lékaři a zdravotníci, které by armáda v případě aktivace stáhla z jiných nemocnic.

Vojáci loni na podzim postupně do hal letňanského výstaviště dopravili víc než 300 tun vybavení ze svých zásob. Další vybavení poskytla Správa státních hmotných rezerv (SSHR), vládou zakoupené nové postele dovezla firma Linet.

Premiér Babiš v neděli uvedl, že nemocnice, která oficiálně spadá pod fakultní nemocnici Bulovka, skončí kvůli finanční náročnosti. Na rozdíl od Blatného uvedl, že důvodem není nedostatek zdravotníků. Stát dosud jen za pronájem ploch zaplatil zhruba 51 milionů korun. Smlouva na pronájem prostoru by měla podle pátečního vyjádření Blatného skončit k 6. únoru.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Šíření koronaviru zpomaluje. Zemřelo už 2,6 milionu lidí

09.03.2021 07:40 Reprodukční číslo nemoci covid-19 v Česku k dnešku kleslo pod hodnotu jedna, což znamená…

Přehlížená stránka koronaviru: Jak lékaři přeživším oznamují smrt…

08.03.2021 22:02 Aktualizováno Řada lidí pláče, někteří neříkají vůbec nic a jiní se zase rozčilují, říká Alice Novotná o reakcích…

Políček dezinformátorům: S firmou vyrábějící ivermektin spolupracuje Bill…

08.03.2021 22:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ - Když zazní A, mělo by zaznít i B. V případě ivermektinu je to ale problém, některá média…

Blatný odvolal Rážovou. Pro jihoafrickou mutaci se změní pravidla karantény

08.03.2021 22:01 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) odvolal ke 14. březnu hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama