Strážníci zaznamenali v říjnu 1780 porušení ohledně roušek v MHD

Pražští strážníci zaznamenali od 1. do 13. října 1780 případů, kdy lidé v MHD porušili nařízení proti šíření nemoci covid-19 a neměli nasazenu roušku. Většinu z případů strážníci vyřešili domluvou. Cestujícím uložili pokuty celkem za zhruba 3000 korun.

Češi bojují proti koronaviru rouškami a respirátory
doporučujeme

ČTK to dnes řekl ředitel městské policie Eduard Šuster. V MHD platí povinnost nosit roušky nejen ve vozech, ale i na zastávkách a nástupištích. Omezen bude od následujícího víkendu provoz některých linek.

"Pražští strážníci mají jako jednoznačnou prioritu stanoven dohled na dodržování povinnosti mít zakryté dýchací cesty v MHD. Ostatní krizová a mimořádná opatření řešíme v rámci běžného výkonu služby, nebo na oznámení občanů buď na tísňovou linku 156, nebo strážníkům přímo v terénu," řekl Šuster.

Z celkového počtu 1780 přestupků jich strážníci vyřešili 1756 domluvou. V 16 případech uložili na místě pokut v celkové výši 2900 korun. Zbylých osm případů předali správnímu orgánu. Domluvou řešili většinu případů strážníci již při jarní první vlně pandemie.

Cestující musí mít v prostředcích MHD zakrytý nos a ústa. V metru tato povinnost platí bez přerušení od začátku pandemie, v povrchové dopravě tomu tak přes prázdniny být nemuselo. Ode dneška musí mít cestující roušku i na zastávce či na nástupišti.

Kvůli opatřením proti koronaviru bude přerušen provoz školních autobusů, nočních a rekreačních vlaků a vybrané autobusy budou jezdit pouze do 22:00.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nemocnice zatím požádaly jen o jeden převoz pacientů do zahraničí

09.03.2021 11:55 Nemocnice zatím oficiálně požádaly jen o jeden převoz pacientů do zahraničí. O další nikdo zatím…

Lékaři ze svaté Anny v Brně varují před užíváním ivermektinu pro zvířata

09.03.2021 11:53 Lékaři z Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně se ohradili proti tvrzení, že léčba covidu-19…

Zemědělci a potravináři chtějí být očkováni přednostně

09.03.2021 11:46 Více než 80 procent zemědělských a potravinářských podniků požaduje zařazení svých pracovníků do…

Z Ústí nad Orlicí jede sanitka s pacientkou, veze ji do nemocnice v Polsku

09.03.2021 11:43 Aktualizováno Z Orlickoústecké nemocnice dnes po 9:00 vyjela sanitka Zdravotnické záchranné služby, která převáží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama