Středočeský kraj nebude vyhlašovat stav postižení na celém území

Středočeský kraj nebude vyhlašovat stav hromadného postižení osob pro celé území. Krajský krizový štáb dnes vzal na vědomí, že tento stav vyhlašují a ukončují jednotlivé nemocnice podle aktuální situace. ČTK to po jednání štábu řekla hejtmanka Petra Pecková (STAN).

Petra Pecková (STAN)
doporučujeme

Důvodem pro vyhlašování stavu hromadného postižení je velký počet pacientů s koronavirem. V takovém stavu péče v nemocnicích neodpovídá běžnému standardu. Zatím tento stav platí v osmi zařízeních, a to v Benešově, Kutné Hoře, Kolíně, Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburku, Rakovníku a Příbrami.

Krizový štáb měl dnes zvážit, zda se stav hromadného postižení nerozšíří na celé území kraje. Podle Peckové se tak ale nestane. "Krizový štáb a bezpečnostní rada kraje berou na vědomí, že jednotlivá zdravotnická zařízení postupně podle situace, která v těch zdravotnických zařízeních je, vyhlašují stav hromadného postižení," uvedla.

Kvůli velkému počtu pacientů s koronavirem povolá Středočeský kraj do nemocnic ambulantní specialisty. Osloveny budou zdravotní školy a lázeňské domy, v nichž pracují zdravotní sestry. Hejtmani a pražský primátor tak mohou učinit na základě středečního rozhodnutí vlády. Kvůli kritické situaci v nemocnicích lze nařídit pracovní povinnost lékařům i nelékařským zdravotnickým pracovníkům s výjimkou například praktiků a gynekologů.

Podle hejtmanství bylo ve středu ve středočeských nemocnicích 768 pacientů s koronavirem, z toho 156 ve vážném stavu. Situace se zhoršuje ve všech okresech kraje, zařízení v kraji připravují další lůžka pro pacienty s covidem. Nejnovější počty nemocných hejtmanství zveřejní na páteční tiskové konferenci.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přibylo 2198 nakažených. Cestování mezi okresy v noci skončí. Po 254 dnech…

11.04.2021 22:00 Aktualizováno Za sobotu přibylo 2198 nakažených. O půlnoci na pondělí v Česku po půl roce končí nouzový stav.…

Rodiče dali k soudu stížnost kvůli testům dětí a rouškám při návratu do…

11.04.2021 20:21 Rodiče několika dětí podali k Ústavnímu soudu stížnost proti opatření ministerstva zdravotnictví,…

Zákaz pro samoplátce je podle provozovatelů lázní diskriminační

11.04.2021 16:46 Sdružení lázeňských míst ČR a Svaz léčebných lázní ČR protestují proti prodloužení zákazu přijímat…

Peterová končí jako mluvčí ministerstva zdravotnictví, nahradí ji…

11.04.2021 16:07 Barbora Peterová končí jako mluvčí ministerstva zdravotnictví. Informaci ze svého twitterového účtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama