Své zaměstnance je připravena očkovat automobilka Hyundai i OKD

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku je připravena očkovat své zaměstnance, jakmile bude k dispozici vakcína. Své zaměstnance hodlá očkovat také těžební společnost OKD. ČTK to dnes řekli mluvčí firem.

OKD, Důl Paskov
doporučujeme

Petr Michník řekl za firmu Hyundai Motor Manufacturing Czech, že podnik má vlastního závodního lékaře a dostatečné kapacity na to, aby se u něj mohlo očkovat. "Kromě toho tady máme Centrum zdraví, což je prostor, kde můžeme také očkování provádět. Jsme domluveni s poskytovatelem lékařských služeb, že to zajistí. Takže kdyby byla vakcína, můžeme okamžitě začít s očkováním," řekl Michník.

Také mluvčí OKD Naďa Chattová řekla, že podnik má zájem, aby jeho zaměstnanci byli očkováni. "Logisticky máme vše vymyšleno tak, že bychom v případě dostatku vakcíny zvládli naše zaměstnance očkovat," uvedla.

Firmy své zaměstnance také testují. OKD s tím začalo už 17. srpna, testuje preventivně a každý den dělá stovky testů. Do současnosti firma provedla více než 51.000 testů. Podnik byl předtím jedním z ohnisek nákazy.

"Testování probíhá ve čtrnáctidenních intervalech. Pravidelné preventivní testování jsme zavedli, abychom ochránili naše zaměstnance a jejich rodiny v té době jediným možný způsobem," uvedla Chattová.

Hyundai své zaměstnance netestuje plošně. "Na testy chodí zaměstnanci, kteří sami mají zájem, nebo koho určíme," řekl Michník. Jde například o zaměstnance, kteří se mohli setkat s někým, kdo byl v kontaktu s někým pozitivním.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blatný odvolal Rážovou. Pro jihoafrickou mutaci se změní pravidla karantény

08.03.2021 19:39 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) odvolal ke 14. březnu hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou.…

Na odměny pro zdravotníky v nemocnicích půjde 12 miliard

08.03.2021 18:55 Zdravotníci v nemocnicích dostanou odměny za nasazení během koronavirové pandemie. V rozpočtu je na…

Potíže s nedostatkem testů se týkají hlavně menších firem

08.03.2021 18:07 Potíže s nedostatkem testů na covid-19 pro zaměstnance se týkají hlavně menších podniků nad 50…

Praha chce žáky při návratu do škol testovat PCR testy

08.03.2021 16:15 Zástupci hlavního města zaslali ministerstvu školství dopis, v němž žádají při návratu žáků do škol…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama