Thomayerova nemocnice: Pacienti z oddělení s nakaženými sestrami jsou negativní

Thomayerova nemocnice v Praze-Krči testovala pětadvacet pacientů z oddělení následné péče, kde pracovaly nakažené sestry. Všichni mají test negativní, řekl ČTK mluvčí nemocnice Petr Sulek. Nemoc COVID-19 se v pátek prokázala u dvou tamních sester, na potvrzení neprůkazného výsledku se čeká. V nemocnici se nakazily také dvě sestry z plicní kliniky, zřejmě od pacienta, který leží ve vážném stavu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Přidejte svůj názor 1 komentář

nemocnice
doporučujeme

Muže kvůli podezření na zápal plic nemocnice přijala 10. března. O novém typu koronaviru v té době zdravotníci uvažovali hlavně u lidí, kteří se vrátili ze zahraničí. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula dnes v pořadu Partie televize Prima řekl, že sestry měly všechny potřebné ochranné pomůcky, nakazily se ale zřejmě při jejich svlékání. "Ukazuje se, že je potřeba mít ještě jeden plášť nad tím prvním a ten hned zahodit," uvedl Prymula.

Dalších 26 zdravotníků, kteří byli s nakaženým mužem v kontaktu, je v karanténě, ale jejich testy byly podle Sulka negativní. Sestry z oddělení následné péče se podle nemocnice zřejmě nakazily jedna od druhé a prvotní nákaza byla mimo nemocnici. V souvislosti s jejich onemocněním je v karanténě dalších šest lidí.

Podle údajů Hygienické stanice Hlavního města Prahy bylo v Praze nakaženo 299 nakažených. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) mají nemoc COVID-19 asi tři desítky zdravotníků včetně zubaře z Uničova ve vážném stavu, který leží ve svatoanenské nemocnici v Brně. Podle Prymuly se ale nenakazil od žádného ze svých pacientů.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem se v ČR nakazilo už 3805 lidí. Hlášena jsou další čtyři úmrtí

02.04.2020 20:31 Aktualizováno S nemocí COVID-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru, v Česku zemřelo 44 lidí. Proti údajům…

Chystaný test vzorku populace musí být srovnatelný se zahraničím, uvedl…

02.04.2020 19:20 Chystaný test vzorku populace musí být podle děkana 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Aleksiho…

Odklad očkování kvůli koronaviru? Lékaři to rodičům vymlouvají

02.04.2020 18:25 Rodiče by neměli kvůli epidemii nemoci COVID-19 odkládat očkování malých dětí. V populaci by podle…

Plíce kuřáka jsou náchylné k infekcím včetně koronaviru

02.04.2020 17:26 Plíce kuřáka jsou podle lékařů více náchylné k infekcím včetně nového typu koronaviru, nemocní pak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy