Tři francouzští policisté obviněni z napadení, zachytila je kamera

Vedení francouzské policie postavilo mimo službu tři policisty, kteří v Paříži v sobotu večer fyzicky napadli hudebního producenta černé pleti a použili rasistické urážky. Celý incident zachytila bezpečnostní kamera a producent podal žalobu. K rychlému řešení kauzy vyzval ministr vnitra Gérald Darmanin. Chování policistů už začala vyšetřovat pařížská prokuratura, píší francouzská média.

Francouzská policie
doporučujeme

Policisté původně odmítali, že by pochybili. Napadený Michel Z. tvrdí, že mu nadávali "černá špíno". Videozáznam napadení zveřejnil na sociálních sítích server Loopsider. Úkolem Generální inspekce státní policie (IGPN) je teď porovnat výpověď napadeného jedenačtyřicetiletého producenta a sousedů, kteří zavolali kvůli zvukům rvačky policii se zápisem samotných policistů o incidentu.

Policejní násilí je ve Francii v poslední době častým předmětem veřejné debaty. V úterý 24. listopadu poslanci v prvním čtení schválili návrh kontroverzního zákona, který by umožnil postihovat osoby, které se "zlým úmyslem" zveřejní obrázky příslušníků ozbrojených sil, podle kterých by mohli být identifikováni, píše list Le Monde.

Za porušení zákona by hrozil trest až jeden rok vězení a pokuta 45.000 euro (1,2 milionu korun). Proti návrhu zákona se staví zejména novináři a lidskoprávní aktivisté.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 18:12 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

Dušek: Dosažení 3000 hospitalizací bude trvat ještě tři týdny

22.01.2021 16:27 Pokles počtu hospitalizací lidí s covidem-19 na 3000 bude trvat ještě nejméně tři týdny. Nových…

FN Motol podává trestní oznámení kvůli dezinformacím o očkování

22.01.2021 15:57 Fakultní nemocnice v Motole podává trestní oznámení na možné šíření poplašné zprávy. Reaguje na to,…

Naočkovaných už je 37 procent zdravotníků, většina má o vakcínu zájem

22.01.2021 15:45 Naočkovaných proti covidu-19 je v Česku nyní 37 procent zdravotníků. Tvoří 57 procent všech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama