U 37 zdravotníků z Prachatické nemocnice se nepotvrdil COVID-19

Testy 37 zdravotníků interního oddělení prachatické nemocnice nepotvrdily koronavirus. Všichni se po několikadenní karanténě mohou vrátit do práce. ČTK to řekla mluvčí holdingu Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

Přidejte svůj názor

lékaři
doporučujeme

Pět lékařů a dalších 32 zdravotníků bylo od úterý v karanténě proto, že jedna z hospitalizovaných pacientek byla v kontaktu s člověkem, u něhož se potvrdil koronavirus, a tento fakt tajila. Onemocnění COVID-19 následně testy zjistily i u samotné pacientky.

Skupina 37 zdravotníků kvůli tomu musela v posledních dnech podstoupit sérii několika testů na koronavirus. "Všechny výsledky byly negativní," uvedla Nováková.

V jihočeských nemocnicích se nákaza zatím potvrdila u jednoho lékaře v Táboře a jednoho lékaře v Českém Krumlově. Pozitivní test na koronavirus měla také sestra jindřichohradecká nemocnice, která kvůli tomu uzavřela jednotku intenzivní péče interního oddělení.

Hygienici v Jihočeském kraji zatím evidovali 117 lidí s onemocněním COVID-19. Z nákazy se v regionu zatím uzdravili tři lidé. Ministerstvo zdravotnictví k dnešnímu ránu evidovalo na svém webu 4194 potvrzených případů nákazy v ČR. V pátek jich přibylo 332. Počet lidí vyléčených z nemoci COVID-19 vzrostl od pátečního večera v Česku o dva na 74. Počet zemřelých s nákazou koronavirem se zvýšil o tři na 56.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Narození dítěte musíte ohlásit pojišťovně. STAN to chce změnit, vláda je…

31.05.2020 10:28 Návrh poslanců STAN, podle kterého by narození dítěte oznamoval zdravotní pojišťovně matriční úřad…

Koronavirus v Česku: Za sobotu přibylo 34 nakažených, málo se testovalo

31.05.2020 09:38 Za sobotu přibylo v Česku 34 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejméně za posledních…

Vojtěch v Jáchymově: Lázním pomůžou vyšší platby od pojišťoven a otevření…

30.05.2020 14:56 Aktualizováno Českému lázeňství, které se kvůli opatřením proti šíření koronaviru, na jaře prakticky zastavilo,…

IKEM čeká velká rekonstrukce. Rozšíří se energocentrum a postaví nové…

30.05.2020 12:44 Stavbě nových pavilonů v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) za miliardu korun bude…

Související:

Právě se děje

Další zprávy