V letňanské polní nemocnici pomáhají i hasiči, mají na starosti dekontaminaci

Pražští hasiči vybudovali v polní nemocnici v Letňanech stanoviště dekontaminace, které bude sloužit k dezinfekci zdravotníků, pomocného personálu i vybraného materiálu.

Zdravotnické zařízení následné péče o pacienty s covid-19 v pražských Letňanech (Foto: Facebook Nemocnice Na Bulovce)
doporučujeme

V případě, že tato záložní nemocnice pro lidi s nemocí covid-19 kvůli přeplnění klasických zdravotnických zařízení začne fungovat, budou dekontaminační linku nepřetržitě obsluhovat minimálně čtyři hasiči, pro které je připraveno i nezbytné zázemí. ČTK o tom dnes informoval mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zařízení pro dekontaminaci dodala ze svých zásob Správa státních hmotných rezerv. "Dekontaminace je nutná s ohledem na to, že zdravotníci a další personál bude vycházet z infekčního prostředí lůžkové části do dalších prostor polní nemocnice," dodal. O víkendu se podle něj hasiči také seznámili s polní nemocnicí, vyzkoušeli si příjezdové cesty či nástupní plochy a provedli test protipožárního vybavení objektu.

Vojáci dokončili práce na nemocnici v halách letňanského výstaviště v neděli. Umístěni v ní mají být pacienti s covidem-19 na doléčení, sloužit by také mohla pro pacienty, kteří se kvůli karanténě zatím nemohou vrátit domů nebo třeba do domovů pro seniory. Vláda očekává, že využita by mohla být kolem 10. listopadu, kdy se v Česku předpokládá největší počet pacientů s koronavirem.

K dnešku je u pražských hasičů 37 pozitivně testovaných, před týdnem jich bylo dvacet. Desítky dalších jsou v karanténě nebo nařízené izolaci, celkem tak do práce aktuálně nemůže víc než stovka členů sboru. "Pomáhají nám dobrovolní hasiči, pečlivě trasujeme a testujeme. Od jara se uzdravilo už přes padesát hasičů," poznamenal Kavka. V hlavním městě je přes 850 příslušníků hasičského záchranného sboru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozvolněním si zaděláváme na třetí vlnu. Vláda musí přesvědčit lidi, aby…

02.12.2020 09:46 Aktualizováno ROZHOVOR – Připouští, že čtvrteční rozvolnění, kdy otevřou obchody, restaurace i služby, se může…

Anticovid tým: Medici mají přestat pomáhat v nemocnicích, žádají ODS, TOP…

02.12.2020 09:32 Stát by měl podle expertního týmu ODS, KDU-ČSL a TOP 09 k covidu-19 přestat využívat v nemocnicích…

Šíření covidu v Česku zpomaluje, PES se v jednotlivých krajích značně liší

02.12.2020 07:12 V úterý bylo v Česku zaznamenáno 5176 nově potvrzených případů nemoci covid-19, zhruba 700 méně než…

Za dnešek přes 2700 nakažených. Přibylo hospitalizací

01.12.2020 20:21 Nárůst nových případů covidu dnes opět ve srovnání s minulým týdnem zpomalil. Laboratoře do 18:00…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama