V Mošnově přistálo letadlo z Číny, přivezlo roušky a obleky

Na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku dnes přistálo první letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny. Dopravilo ochranné pomůcky, například roušky a obleky. Přepravu organizuje logistická společnost EGT Express. Firma organizuje dodávky ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Letadlo přepravilo 24 tun materiálu v objemu skoro 300 kubíků. Kapacita letadla byla naplněna," řekl ČTK za firmu Petr Mikel.

Z Mošnova bude materiál převezen do skladu Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech. Dovoz ochranných prostředků z Číny pro stát pomáhá koordinovat severočeský výrobce reklamního textilu Adler Czech, který zároveň připravuje jejich vlastní prodej prostřednictvím e-shopu.

"Materiál jsme mohli zabezpečit díky tomu, že máme v Číně dobré kontakty a všechny potřebné licence. Peníze šly přes naše účty," řekla mluvčí společnosti Adler Marie Logrová.

Letadlo přiletělo do Mošnova na pravidelné nákladní lince z čínského města Urumči, kterou EGT Express spustila loni. Kromě toho nyní firma vybudovala ještě nový letecký most z Šanghaje. Další letadla se zdravotnickým materiálem z Číny přiletí do Mošnova v pátek, sobotu a neděli.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Devět pracovníků pardubické kardiologie se nakazilo koronavirem

31.03.2020 20:59 Aktualizováno Onemocnění COVID-19 se potvrdilo u devíti pracovníků kardiologického oddělení nemocnice Pardubice,…

Každý sedmý nakažený koronavirem je senior nad 65 let

31.03.2020 19:57 Každý sedmý nakažený COVID-19 je senior nad 65 let, kteří jsou podle odborníků nejčastějšími oběťmi…

Maláčová chce širší testování v domovech důchodců

31.03.2020 19:55 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce kvůli narůstajícímu počtu nemocných v…

V Česku už zemřelo 31 lidí s koronavirem, vyléčených je 45. Případů je 3237

31.03.2020 19:32 Na nákazu novým typem koronaviru v Česku podle webu ministerstva zdravotnictví zemřelo 31 lidí,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama