V OKD už není ohnisko covidu, z 2700 testů bylo 60 pozitivních

Ohnisko koronaviru v těžební společnosti OKD je již vyhaslé, řekl dnes novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Při posledním plošném testování pracovníků dolů bylo z 2700 vzorků pouze 60 pozitivních. Všechny potvrzené případy nákazy byly na Dole ČSM, na Dole ČSA nebyl žádný nakažený.

OKD, Důl Paskov
doporučujeme

"Počet záchytů je v porovnání s prvním testováním velmi nízký," uvedl Vojtěch. Při prvním kole plošného testování byla pozitivní zhruba pětina testů. "Tímto můžeme považovat ohnisko OKD za prakticky vyřešené," dodal. Lidé, u nichž se ve druhém kole plošného testování nákaza potvrdila, jsou v karanténě.

Testování bylo zaměřeno na zaměstnance Dolu ČSM, kteří v prvním kole testů měli negativní výsledek nebo se z různých důvodů nedostavili k testování. Poslední den byl vyhrazen pro testy pracovníků Dolu ČSA. Testovaní tam bylo pouze pracovníci, kteří zabezpečují nezbytný bezpečnostní provoz dolu poté, co OKD kvůli vysokému počtu nemocných přerušila těžbu ve všech svých dolech.

Karvinsko je v ČR stále nejpostiženějším regionem. Za posledních sedm dní tam na 100.000 obyvatel připadá více než 70 nakažených. Koronavirus se tam rozšířil zejména právě mezi pracovníky dolů OKD a jejich blízkými. Ohnisko vzniklo v Dole Darkov a posléze se nákaza dostala i na další pracoviště.

Od počátku epidemie zaznamenali hygienici na Karvinsku více než 2000 nakažených. Je to téměř polovina ze všech potvrzených případů v Moravskoslezském kraji.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je v počtu sebevražd nad světovým průměrem. Během pandemie riziko…

12.08.2020 12:53 Česká republika je dlouhodobě nad světovým průměrem v počtu sebevražd. V roce 2018 si vzalo život…

V Moravskoslezském kraji přibylo 35 lidí s koronavirem, nákaza zasáhla i…

12.08.2020 09:42 V Moravskoslezském kraji přibylo v úterý 35 lidí nakažených koronavirem. Je to více než v pondělí.…

Nárůst případů covidu v ČR se v úterý zdvojnásobil, přibylo jich 288

12.08.2020 07:55 Denní přírůstek potvrzených případů koronaviru v Česku se v úterý oproti pondělí zdvojnásobil,…

Dovolená v Řecku: Tisíce Čechů potřebují test na covid-19, MZ doporučí…

11.08.2020 22:29 Aktualizováno V každém kraji bude jedno odběrové místo s posílenou testovací kapacitou pro cestovatele do Řecka,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama